„Krasnystaw Rocks!” po raz siódmy

Dnia 22 lipca o godz. 18.00 na terenie Amfiteatru przy ul. Zaułek Nadrzeczny w Krasnymstawie odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!”. Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz siódmy będzie gościć fanów gitarowego grania.

Koncert rozpocznie The Broken Knife z charyzmatyczną wokalistką Roksaną Kostrzewską. Zespół powstał we wrześniu 2016 roku. Tworzą go Roksana Kostrzewska (wokal), Oktawian Gajewski (perkusja), Patryk Szymiło (gitara basowa)Kamil Szałacha (gitara), Kuba Magdziak (gitara).

The Broken Knife

Wykonują muzykę z pogranicza hard rocka i metalu. W styczniu 2017 roku nagrali składającą się z trzech utworów debiutancką epkę. Na koncertach wykonują głównie autorskie kompozycje. Opisują w nich przeżycia, emocje, które towarzyszyły im na różnych etapach życia, ale nie tylko. Starają się być jak najbardziej prawdziwi i oryginalni. Poważnie myślą o karierze muzycznej. Na koncie mają m.in. występy na „Zamojskiej majówce” i przeglądzie „Eksplozja”. Przygotowują się również do koncertów na „Palinocce pod Światowidem” i „Chmielakach Krasnostawskich 2017”.

Więcej:
Facebook
Instragram
YouTube

Jako drugi ok. godz. 19.30 zaprezentuje się Pasażer. Członkowie zespołu nazywają swoją muzykę renesansem lubelskim. „Renesans” owej twórczości objawia się uczestniczeniem w nowej fali muzyki popularnej razem z jej syntezatorowymi brzmieniami, triolowym rapem i elektronicznym chłodem, jednak z dodatkiem rockowej ekspresji. Teksty, które możemy usłyszeć w piosenkach grupy są raczej emocjonalnym opisem rzeczywistości, niż próbą jej rozwiązania.

Pasazer_01_edit
Podmiot liryczny nie do końca ma wpływ na swoje położenie, w życiowej podróży jest Pasażerem. Zespoł tworzą: Jan Wąsak (wokal, gitara), Wojtek Głowacki (instrumenty klawiszowe) i Michał Wróbel (groovy).

Więcej:
Facebook
YouTube

Na koniec wystąpi lubelsko – krasnostawska formacja HeadShot Five, poruszająca się w klimatach ogólnie pojętego, energicznego metalu z dodatkiem wielu innych stylów muzycznych. Każdy z członków H5 wnosi do tworzonej muzyki odmienne inspiracje, dzięki czemu powstałe utwory niekoniecznie łatwo jest skategoryzować w ramach jednego gatunku.

HeadShot Five_02

Przez dwa lata działalności zespołowi udało się wypracować materiał na album, który świetnie wypada na żywo… ale to już zdecydowanie warto usłyszeć i zobaczyć na własne oczy pod sceną! Skład zespołu: Seba (wokal), Grzechu (gitara), Endrju (gitara), Preper (bas), Gandhi (perkusja).

Więcej:
Facebook
YouTube

Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Skafander. Gazeta Akademicka”.


Dominik Kleszko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.