Redagują

Dominik Kleszko.  Urodził się w tym samym roku  co Beyoncé Knowles.  Nie został niestety amerykańską wokalistką R&B. Czego niezmiernie żałuje.  Od kilku lat mieszka i pracuje w Krasnymstawie.  18 listopada 2011 roku poczuł, że nie jest człowiekiem internetowo spełnionym. Założył bloga, aby  się dowartościować.  Ma zamiar publikować materiały  dotyczące zjawisk i bieżących wydarzeń kulturalnych. Zarówno tych spektakularnych, jak też małych,  istotnych dla społeczności lokalnej, z której się wywodzi.

Nie dawno przeczytał o sobie , że jest osobą spoza społeczeństwa. Takim panem swojego świata, któremu w życiu nic nie wyszło poza pracą w budżetówce. Jedyną rzeczą, na której się zna jest marudzenie, a jego tok rozumowania wymusił status społeczny. Jako, że jego myślenie nie jest wysoce rozwinięte będzie tu również wylewał  żółć, wyładowywał frustrację i leczył kompleksy. Wybaczcie mu czasem  pseudointelektualny bełkot i filozoficzne dysputy z samym sobą.

Wyraźcie swoją opinię.  Zostawcie komentarz. Wysyłajcie maile – kleszko@gazeta.pl.  Na pewno to doceni.

Mariusz Kargul  (2011-2013)– animator kultury, prozaik i publicysta. Publikuje w pismach regionalnych, krajowych i zagranicznych. Od 2002 roku związany z Grupą Literacką A4. Inicjator i współorganizator Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!”, Konkursu Literackiego i Plastycznego im. Stanisława Bojarczuka „O sonecianą skibkę”. Od 2010 roku pomysłodawca i Dyrektor Artystyczny Festiwalu Sztuk Krasnych im. Stanisława Bojarczuka w Krasnymstawie i współtwórca projektu „Czarne Inspiracje” (wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie). Jego zdaniem twórczość nie zawsze musi oznaczać duchową katharsis. Czasami wystarczy zwykły katar dla uruchomienia niektórych procesów i przemian w osobowości artysty.

Leszek Wniebogłosy – tfu!rca nieznany dla szerszego ogółu: dzieci i młodzieży szkolnej, ludu pracującego, bezrobotnych  oraz osób w wieku poprodukcyjnym. Eksperymentuje ze słowem i dźwiękiem. Wcześniej znany jako industrialnyleon. Od samego początku związany z BSNK.

Konrad Grochecki – współzałożyciel grupy poetyckiej Huvava (huvava.blog.onet.pl), która na swoim koncie ma wiele wieczorków poetyckich, a także występów w radiu ( Radio Lublin, Centrum, Internetowe Radio Biper z Białej Podlaskiej). Absolwent archeologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autor wielu cenionych publikacji o tematyce historycznej. Interesuje się okresem wielkich wędrówek ludów i wczesnym średniowieczem. Atrakcyjnym polem badawczym są dla niego obszary pogranicza Polsko-Ruskiego. W archeologii istotne jest dla niego interdyscyplinarne podejście (zastosowanie nauk: historii, antropologii fizycznej oraz kulturowej, etnologii, religioznawstwa, socjologii oraz filozofii).

Kazimierz Malinowski – pisze powieści, wiersze, artykuły, maluje obrazy, czasem rzeźbi. Nigdy nie pracował na etacie. Zarabia wykonując różne cudaczne prace i tzw. działalność twórczą. Działał w Lubelskiej Autonomicznej Grupie Anarchistów. Debiutował tomikiem “Przedwiosenność”. Publikuje między innymi w “Lampie“, „Nestorze”, „44/Czterdzieści i Cztery. Magazynie Apokaliptycznym” i „Konfliktach Zbrojnych”. Ostatnio częsty gość w Krasnymstawie.

Kuba Majsiej – z wykształcenia prawnik i kulturoznawca, muzyk w zespole Plug&Play, manager oraz pracownik kultury.

Brzydka Postać  Na K

 

 


7 Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.