Akademia Kaisera Söze #2

Akademia Kaisera Söze to projekt edukacyjny poświęcony zjawiskom we współczesnej kulturze miejskiej, a głównie niezależnemu ruchowi muzycznemu i wydawniczemu. AKS składać będzie się z cyklu trzech dwudniowych warsztatów poświęconych domowej produkcji muzycznej, projektowaniu graficznemu wydawnictw muzycznych oraz promocji i dystrybucji muzyki niezależnej. Do przeprowadzenia warsztatów zaproszono Piotra Kurka (kompozytor, muzyk, producent, DJ), Dagny i Daniela Szweda (artyści, duet designerski MoonMadness) i Wojciecha Kucharczyka (wydawca, artysta, menedżer, promotor, muzyk).

Harmonogram warsztatów:

24-25 października 2014 – produkcja muzyczna / prowadzenie: Piotr Kurek / koszt: 80 zł
28-29 października 2014 – promocja i dystrybucja muzyki niezależnej / prowadzenie: Wojciech Kucharczyk / wstęp wolny

4-5 listopada 2014 – projektowanie graficzne wydawnictw muzycznych / prowadzenie: MoonMadness / koszt: 80 zł

Miejsce: Inkubator Medialno-Artystyczny UMCS, ul. Radziszewskiego 16, Lublin
Zapisy przyjmowane są do 20 października 2014 mailowo na adres: info@kaisersoze.pl
Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wpisanie nazwy warsztatów w temacie maila.

AFISZ AKS 2014

Warsztaty: produkcja muzyczna

Prowadzenie: Piotr Kurek (Piętnastka, Suaves Figures)

24 października (piątek) 15:00-20:00
25 października (sobota) 12:00-18:00

Przedmiotem warsztatów będą podstawy produkcji i realizacji nagrań dźwiękowych w zakresie muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Prowadzący przedstawi zasady wykorzystania sprzętu analogowego i cyfrowego jak i również historię muzyki elektronicznej na przykładach konkretnych nagrań i technik. W zakres warsztatów wchodzą następujące zagadnienia: jak powstaje dźwięk elektroniczny, modele syntezy, budowa syntezatorów, nośniki dźwięku i twórcze pomysły na ich zastosowanie w produkcji muzyki.

Zajęcia prowadzone będą w sposób nowoczesny, z wykorzystaniem sprzętu muzycznego i audiowizualnego. Uczestników zachęca się do przyniesienia również własnych instrumentów muzycznych (syntezatory, komputery, tablety, rejestratory) w celu wspólnej pracy nad utworami muzycznymi podsumowującymi 2 dni warsztatów.

Piotr Kurek
Zamieszkały w Warszawie muzyk, znany z projektu Piętnastka oraz kilku solowych albumów wydanych przez Sangoplasmo, Digitalis oraz Crónica. Współpracował z grupami teatralnymi i tańca współczesnego: Lubelskim Teatrem Tańca i Centre Chorégraphique National de Rillieux-la-Pape (Lyon) oraz niezależnymi choreografami i reżyserami, m.in. Anna Ladas, Joanną Grabowiecką, Ryszardem Kalinowskim i Robertem Drobniuchem. Jest autorem i współautorem wielu projektów instrumentalnych m.in. Heroiny, Suaves Figures (z Sylvią Monnier), Betaville, Piętnastka (z Hubertem Zemlerem). Uczestniczył w festiwalach muzycznych i teatralnych, m.in. Unsound (Nowy Jork, Kraków), Humanist SK (Paryż), OFF Festival (Katowice), Transmediale (Berlinie).

Warsztaty: promocja i dystrybucja muzyki niezależnej

Prowadzenie: Wojciech Kucharczyk (Mik.Musik.!.)

28 października (wtorek) 18:00-20:00
29 października (środa) 18:00-20:00

Przedmiotem warsztatów będzie promocja i dystrybucja samodzielnie wydanej muzyki, zarówno na nośnikach materialnych jak i plików w internecie. W zakres warsztatów wejdą następujące zagadnienie: portale pośredniczące w sprzedaży plików, portale oferujące streaming, produkcja i dystrybucja materialnych nośników oraz promocja muzyki i artystów. Poruszone zostaną tematy budżetu, czasu, efektywności, grup docelowych, technik promocji, strategii medialnych, współpracy z promotorami, wykorzystywania synergii środowiska, kreowania wizerunku, ustawiania trendów i nakręcania hype’u bez jednoczesnego zapominania o tym, że muzyka jest najważniejsza!

Wojciech Kucharczyk
Wydawca, artysta, menedżer, muzyk, i designer. Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i za granicą – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!. Jego zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. W 2013 roku otrzymał nagrodę w kategorii „Aktivista Roku” przyznaną przez magazyn Aktivist. Przłożył swą rękę do sukcesu m.in. RSS B0YS i Zamilskiej.

Warsztaty: projektowania graficzne wydawnictw muzycznych

Prowadzenie: MoonMadness (Dagny i Daniel Szwed)

4 listopada (wtorek) 16:00-20:00
5 listopada (środa) 16:00-20:00

Warsztaty dotyczyć będą głównie sfery projektowania okładek płyt. Prowadzący zaprezentują, w oparciu o swoją twórczość, możliwości twórczej pracy konceptualnej nad projektem oraz sposoby poszukiwania kontekstów np. społecznych czy kulturowych jako podstawy tworzenia. Warsztaty pozwolą na praktyczne zapoznania się z różnymi technikami tworzenia projektu. Uczestnicy na podstawie konkretnego materiały dźwiękowego zaprojektują i wykonają unikalną okładkę płyty.

MoonMadness
Duet Dagny i Daniela Szweda, artystów działających w przestrzeni designu, typografii i grafiki. Tworzą poznańskie studio projektujące publikacje artystyczne, m.in. okładki albumów muzycznych i plakaty koncertowe. Dbają o zacieranie się granic między projektowaniem a sztuką, duży wpływ na ich twórczość ma muzyka. Daniel Szwed to także muzyk współpracujący z Konradem Smoleńskiem w jego projektach muzycznych (BNNT).

Moonmadness projekt_2

Żródło:
Fundacja Kaisera Söze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.