BSNK prezentuje ILA

Na początku roku wystartował Independent Live Acts. To niezależny, lubelski projekt, którego twórcy za cel postawili sobie odkrywanie undergroundowych artystów, głównie z kręgu muzyki elektronicznej i rejestrowanie ich live setów w formie video, w miejscach codziennej infrastruktury. Nie będę się wychylał przed szereg i ujawniał personaliów osób stojących za ILA, skoro sami do tej pory tego nie zrobili. Zresztą do kumatych świat należy. Po prześledzeniu ruchu na fb projektu szybko się zorientujecie kto z kim i dlaczego.

Do tej pory otrzymaliśmy od nich trzy realizacje. Na pierwszy ogień poszedł Golden. Tego Pana chyba już dość dobrze znacie? Jeżeli nie, to zajrzyjcie TU, TU i TU. Obecnie jego twórczość oscyluje wokół szeroko pojętej elektroniki, trip-hopu, downtempo z domieszką chilloutu i żywych instrumentów. Swoje ostatnie dokonania zebrał na epce „Music Of Restless Sun” dostępnej do odsłuchu na Soundcloudzie. Od niedawna realizuje swoje pomysły w formie live actów producenckich. Skrzypce w samplu wykorzystanym w poniższym dograła Roksana Grobelna.

Independent Live Acts #2 to zarejestrowany w lubelskim Kap Kap Cafe dj set Aspekkta. Aspekkt aka Magroove jest zwolennikiem klasycznego djingu. Adaptery dzielił z wieloma przedstawicielami lokalnej sceny, że wspomnę Grajka Krawca, Einara, Betela, Tomasa, Btv czy Kemotempromo. Jego kolekcja płyt ciągle się powiększa, a wraz z nią spektrum prezentowanych odmian muzyki house, której jest oddany od początku swojej przygody z graniem. Najczęściej prezentuje deep house z elementami jazzu i funku. Posiada również spory zasób muzyki latino house, tech house czy też innych mniej lub bardziej odległych brzmień. 42 – minutowa próbka jego możliwości do ogarnięcia poniżej.

Ostatnią póki co odsłonę Independent Live Acts swoim udziałem uświetniła ekipa Starium, w skład której wchodzą bassline_soldier, AJdaDude i Proper. Grają szeroko pojęty future beats, rap, trap, r’n’b oraz wszystko co nowe i niezbadane. Inspiracje czerpią z różnych zakątków świata, począwszy od lokalnego podwórka, poprzez Kalifornię, kończąc na głównych metropoliach Europy. Zaprezentowany w ramach ILA set to przekrój głębokich, przeciągniętych atmo dźwięków z niską linią basu, brzmień rodem z kalifornijskiego Soulection oraz mocniejszych, nowych rzeczy z Wysp Brytyjskich. Przekonajcie się sami. Razem z Independent Live Acts zapraszam do oglądania i odsłuchu! Aha, całość zrealizowano w lubelskim Sky is the Limit Store.

Opracował:
Dominik Kleszko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.