Chełmska Szkoła Rocka

Jak się okazuje nie tylko Krasnystaw jest miejscem w którym trudno jest cokolwiek zorganizować z powodzeniem. Etykietę miasta, gdzie nic nie wychodzi ma również sąsiedni Chełm. Ta obiegowa opinia nie wystraszyła jednak Krzysztofa Kurzepy. Zaryzykował i na przełomie 2008/2009 roku postanowił rzucić dotychczasowe zajęcia na rzecz zawodowej pracy w branży muzycznej oraz założenia Chełmskiej Szkoły Rocka.

Zadaniem pierwszej i zarazem jedynej takiej szkoły muzycznej w naszym regionie jest rozwijanie pasji gry na instrumentach oraz pogłębiania praktycznej, jak i teoretycznej wiedzy z zakresu muzyki rozrywkowej, a w szczególności rocka, jazzu, fusion, bluesa, heavy metalu …

Oferta instytucji skierowana jest do ludzi w każdym wieku i stopniu zaawansowania oraz do zespołów muzycznych. Jak zapewnia jej kadra, są w stanie dopasować się do możliwości zarówno finansowych, jak i czasowych, predyspozycji osobistych, personalnych i zawodowych uczniów.

Do 30 listopada 2012 r. trwają zapisy na kolejną turę zajęć w ChSzR. Z tej okazji dla uczniów klas gitary elektrycznej została przygotowana promocja. Każda osoba, która zgłosi się w/w terminie otrzyma: jedną lekcję gratis, komplet markowych strun oraz będzie mogła skorzystać z przeglądu oraz regulacji gitary.

Chełmska Szkoła Rocka to nie tylko gitara elektryczna. Poza nią nauka prowadzona jest także w klasach: gitary klasycznej i akustycznej, gitary basowej, perkusji, instrumentów klawiszowych, wokalu, zespołów muzycznych, realizacji dźwięku oraz fotografii koncertowej.

Krzysztofowi do pracy w szkole udało się namówić cenionych muzyków. Konsultacje i warsztaty dla basistów i gitarzystów prowadzą odpowiednio: Wojtek Pilichowski i Marek Raduli. Wykładowcami, oprócz pomysłodawcy przedsięwzięcia, który uczy gry na gitarze, zostali Grzegorz Kuczyński w klasie gitary oraz Grzegorz Kuligowski, który szkoli perkusistów. 

Na koniec dodam, że na facebooku w celu zebrania w jednym miejscu wszystkich osób wspierających i popierających to co robi szkoła, powstała grupa społecznościowa. W TYM miejscu możecie dodawać posty dotyczące Waszych propozycji i sugestii z nią związanych. Piszcie o koncertach, wydarzeniach, warsztatach i obozach muzycznych – o wszystkim, czego Wam brakuje w szkole, a Krzysztof i spółka postarają się zrobić wszystko, aby sprostać Waszym wymaganiom.

Dominik Kleszko

2 Comments

  1. Pingback: Krasny Jam | BSNK
  2. Pingback: CHSR | BSNK

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.