Chmielakowe wyciskanie cytryny

Od kilkudziesięciu lat częścią organizowanego w sierpniu w Krasnymstawie Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” jest koncert pod nazwą „Chmiel Rock”. Tradycją stało się, że obok tuzów polskiej sceny muzycznej, szansę zaprezentowania się szerokiej publiczności dostają na nim lokalne zespoły rockowe. W ostatnich latach w krasnostawskim amfiteatrze wystąpili między innymi No Mess, De Kress, LKS oraz Coffins.

W tym roku w rolę supportu przed Armią i Illusion wcieli się dobrze znana czytelnikom BSNK grupa Lemon Squeezer. W ramach przypomnienia poniżej krótka biografia zespołu.

Zespół założyli na początku 2012 roku Dariusz Franczak vel Zwarzyński, grający w LKS – Jan Żydziak oraz były perkusisty De Kress – Daniel Bielski. Szybko dołączyli do nich Maciej Smyk (wcześniej De Kres), znany z Reality In Pain – Grzegorz Włodarczyk i zaangażowany jednocześnie w projekt The Hiccup – Sławomir Swatowski.

Grupa od samego początku stawia na własne kompozycje. W piosenkach spółki autorskiej Żydziak – Frańczak usłyszymy echa rocka z lat 90-tych: Zakka Wylde’a, Guns N Roses, Tadeusza Nalepy czy Dżemu.

Lemon_logo


Lemon Squeezer ma na koncie wydane pod koniec ubiegłego roku czteroutworowe demo. Ich koncerty w głównej mierze opierają się na zamieszczonych na nim kawałkach: „Życia sens”, „Tajemnica”, „Drzwi” i „Całkiem sam”. W repertuarze mają także numer „Nie wiem” krasnostawskiej rockowej legendy – Delty. Przekonali się o tym uczestnicy imprez Krasnystaw Rocks! i Mikołajki Rockowe, na których to „Wyciskarka Cytryny” w opinii wielu była wyróżniającym się zespołem.

Na „Chmiel Rocku” na pewno nie zabraknie gitarowych solówek Macieja Smyka i charakterystycznego scenicznego tańca frontmana Dariusza Franczaka. Z grupą po raz pierwszy wystąpi nowy perkusista – Krystian Basiński, który równolegle udziela się w formacji Sandpiper.

 

Obecny skład zespołu:
Dariusz Franczak vel Zwarzyński – wokal
Sławomir Swatowski – gitara basowa
Krystian Basiński – perkusja
Grzegorz Włodarczyk – gitara
Maciej Smyk – gitara

Więcej o Lemon Squeezer:
Myspace
Nowa lubelska muzyka: Luty 2013
Był ogień
Nigdy nie za wiele rokendrola

Lemon Squeezer wystąpi na Chmiel Rocku 24 sierpnia 2013 r. o godz. 18.00 na scenie w Amfiteatrze. 


Dominik Keszko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.