Debiutancka epka Mohipisian

Mohipisian powstał w 2010 roku w Lublinie z misją przywrócenia należnej atencji dla ambitnego rock’n’rolla. Złożony z muzyków związanych wcześniej z różnymi projektami lokalnej sceny gitarowej i alternatywnej, zespół debiutował w klubie Cax Mafe i został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, co stało się impulsem do dalszej pracy nad autorskim materiałem. Muzyka Mohipisian to gitarowo – alternatywno – psychodeliczna mieszanka zadziornych melodii brzmieniowo nawiązująca do klasyki lat 60 – tych.

Debiutancka epka jest swoistym podsumowaniem pierwszego etapu działalności zespołu i zawiera pięć kompozycji inspirowanych korzeniami rock’n’rolla, amerykańską psychodelią i wyspiarską melodyką. Członkowie zespołu wśród muzycznych przewodników wymieniają zarówno klasyki Beatlesów czy Led Zeppelin, jak i współczesnych tuzów indie popu jak Kasabian czy Black Keys.

Zespół tworzą
: Sebastian Adamski – wokal, gitara, Roman Jaborkhel – gitara basowa, chórki, Paweł Staniak – gitara, chórki i Marcin Sekula – perkusja.

IMG_8007fot. Wojciech Kornet

Mohipisian wystąpi 2 sierpnia 2014 r. w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego w ramach promocji płyty Nowa Lubelska Muzyka. Więcej szczegółó TUTAJ.

 

Żródło: Materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.