Drums + Guitar with U2 Angel of Harlem

Dwaj muzycy z Lublina – Filip Paprocki i Michał Drozd zagrali razem z U2 podczas koncertu w sztokholmskiej Globe Arena. Dodajmy, że Filip jest gitarzystą wielokrotnie opisywanego na łamach BSNK zespołu Mel Tripson. Z amatorskim zapisem występu, na którym widać całą sytuację można zapoznać się poniżej.


Do tej nietypowej sytuacji doszło 17 września 2015 r. podczas wykonywania utworu
 „Angel Of Harlem”. „Spełnienie marzeń to chyba troszeczkę za mało powiedziane” – mówił dwa dni poźniej o występie w radiowej audycji Lista osobista Piotra Metza Paprocki. „To, że zagrałem na jednej scenie z U2 po części jest dziełem przypadku i szczęścia – tak na logigę rzecz biorąc, ale jak to się mówi szczęściu trzeba czasami pomóc. Mieliśmy przygotowany plan” – wyjaśnia. „Zmaksymalizowaliśmy swoje szanse na dostanie się pod scenę. Sześć, a może nawet więcej godzin staliśmy w kolejce. Potem, jak tylko otworzyli bramki – był bieg pod barierki. Trzeba było wiedzieć, żeby nie stawać przy głównej scenie, tylko przy mniejszej – tam gdzie kontakt zespołu z publiką jest dużo lepszy. Trzeby było mieć baner. Mieliśmy przygotowany napis „Drums + Guitar with U2 Angel of Harlem”, który wypatrzył Bono. Myślę że moja fryzura również pomogła – dodaje. „Wyciągnęli nas z tłumu na scenę. Zarzucili gitarę na szyję. Było jeszcze szybkie upewnienie, czy nie robimy sobie żartów” – to już uzupełnienie historii dla Dziennika Wschodniego.

„To była dla mnie jako gitarzysty porządna motywacja dla dalszego działania. Poczułem, że chciałbym to robić w życiu – występować przed tak wielką publicznością, która zna wszystkie piosenki i bawi się razem z zespołem. Ma nadzieję, że jeszcze to kiedyś powtórzę, tym razem z zespołem Mel Tripson” – podsmumowuje popularny Fica.

Jednym z ostatnich przejawów działalności grupu Mel Tripson jest akustyczny utwór „Na ziemię” – powstały we współpracy z Vintage Sessions. Debiutanckiej epki Mela „VI YD” możecie posłuchać m.in. na  Soundcloudzie.

 

Wypowiedzi Filipa
spisał Dominik

Źródła; Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Polskie Radio Program Trzeci, Eska Rock.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.