Exul i Prolox na Krasnystaw Rocks! 2013

Znamy już pełen line-up „Krasnystaw Rocks!”. Niestety z przyczyn losowych nie wystąpi na przeglądzie zwycięzca konkursu zorganizowanego przeGMik Studio zespół Belegost.

Imprezę 13 lipca 2013 r. o godz 16.00 rozpocznie zamojski Exul. Trash metalowy skład tworzą: Michał Sadło – wokal, Kuba Wróbel – gitara prowadząca, Hubert Rusinek – gitara rytmiczna, Tomasz Denys – gitara basowa oraz Mateusz Krecik Kulig – automat perkusyjny. Jak dotychczas Exul zarejestrował czteroutworowe demo, na którym jak trafnie zauważył recenzent Psychozine – Sylwester Sadowski, zespół podąża śladami swoich mistrzów: Exodusu, Slayera czy Sodom. „Brzmienie całości trzyma niezły poziom, aranże nie są przekombinowane, riffy ostro pędzą do przodu, a lekko ochrypły wokal pozwala na wyróżnienie się z tłumu wielu podobnych hord” – pisze. „Krasnystaw Rocks!” będzie wyśmienitą okazją, aby się o tym przekonać na własne uszy.  

Na godz. 20.00 natomiast zaplanowany jest koncert krasnostawsko – zamojskiej grupy Prolox. Na czele zespołu stoi uzdolniona wokalistka i instrumentalistka Paulina Dąbrowska, która jest jego głównym kompozytorem, aranżerem i autorem tekstów. Prolox zadebiutował na tegorocznych Dniach Krasnegostawu, gdzie zaprezentował dobrze przyjęty przez publiczność dwudziestokilkuminutowy autorski program z pogranicza rocka i bluesa. Złożyły się na niego takie utwory jak: „Freedom”, „Oddaleni”, „W granicach myśli”, „Strony”. Obecnie zespół pod czujnym uchem Piotra Suleja nagrywa materiał na debiutancką płytę. Skład zespołu: Paulina Dąbrowska – wokal, Lucjan Chruściel – gitara prowadząca, Zbigniew Bień – gitara basowa, Mirosław Rycyk – perkusja.


Szczegółowy program „Krasnystaw Rocks! 2013” wygląda następująco:

15:00 Otwarcie bram
16:00 Exul
17:00 Sandpaper
18:00 Sinnerglide
19:00 Lemon Squeezer
20:00 Prolox
21:00 Kara Boska
22:00 Bremenn
23.30 Ogłoszenie zwycięzcy przeglądu

Więcej o Exul:
https://www.facebook.com/pages/Exul/161084593993156?fref=ts 

Więcej o Prolox:
http://zespol-prolox.blogspot.com/

Dominik Kleszko

 

6 Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.