GMik Studio nagrodzi krasnostawskich rockmanów

Lubicie Lynyrd Skynyrd, Kyuss czy Guns’N’Roses? Czujecie nostalgię za Seattle Sound? Prezentację kolejnych kapel, jakie wystąpią 13 lipca na „Krasnystaw Rocks!” rozpoczynamy od propozycji właśnie dla Was.

Debiutowali trzy lata temu jako Dart. Nieco szerzej mogliśmy ich poznać już pod szyldem Dirty Raw. Nie tak dawno pod nazwą Sandpaper umieścili na YouTube swoje pierwsze składające się z sześciu utworów demo. Autorskie utwory „Pearl”, „Disturbed” czy „Set you free” potwierdzają duży talent kompozytorski tych jeszcze bardzo młodych muzyków. Posłuchajcie ich, a podzielicie nasze zdanie co do tego, że mamy do czynienia z kapelą, która w najbliższym czasie może być znana nie tylko w Krasnymstawie. Sandpaper gwarantuje solidną dawkę rockendrolla, jakiej nie powstydziliby się starsi stażem wyjadacze. Do tej pory zespół można było usłyszeć na imprezach z cyklu, Moto Palma Party, Moto Forszmak Party, Hard Rock Show i Dniach Krasnegostawu. Sandpaper tworzą: Łukasz Borkowski – gitara, Oskar Suszek – gitara, Michał Siwczuk – bas, Krystian Basiński – perkusja, Wiktor Suszek – wokal.

Krasnystaw Rocks! 2013

 

Dariusz Franczak vel Zwarzyński – wokal, Sławomir Swatowski – gitara basowa, Krystian Basiński – perkusja, Grzegorz Włodarczyk – gitara, Maciej Smyk – gitara, swój debiut sceniczny jako Lemon Squeezer mieli w ubiegłym roku, właśnie na „Krasnystaw Rocks!”. W ciągu 12 miesięcy stali się jednym z najpopularniejszych krasnostawskich zespołów. Założyli go na początku 2012 roku Dariusz Franczak vel Zwarzyński, grający w LKS – Jan Żydziak oraz były perkusista De Kress – Daniel Bielski. Szybko dołączyli do nich Maciej Smyk (wcześniej De Kress), znany z Reality In Pain – Grzegorz Włodarczyk i zaangażowany jednocześnie w projekt The Hiccup – Sławomir Swatowski. Grupa od samego początku stawia na własne kompozycje. W piosenkach spółki autorskiej Żydziak – Franczak usłyszymy echa rocka z lat 90-tych: Zakka Wylde’a, Tadeusza Nalepy czy Dżemu. Zespół ma na koncie wydane pod koniec ubiegłego roku czteroutworowe demo. Ich koncerty w głównej mierze opierają się na zamieszczonych na nim kawałkach: „Życia sens”, „Tajemnica”, „Drzwi” i „Całkiem sam”. Podczas koncertu na pewno nie zabraknie gitarowych solówek Macieja Smyka i charakterystycznego scenicznego tańca frontmana Dariusza Franczaka. W tym roku – 24 sierpnia Lemon Squeezer będzie supportował Armię podczas koncertu „Chmiel Rock”, który odbędzie się w ramach Chmielaków Krasnostawskich 2013.

Na chwilę obecną line-up imprezy uzupełnia Sinnerglide. Mieli wystąpić podczas pierwszej edycji „Krasnystaw Rocks!”. Los pokrzyżował jednak plany. Mamy nadzieję, że w tym roku już nic nie stanie na przeszkodzie, aby mogli się szerzej zaprezentować w krasnostawskiej publiczności. Grupa istnieje od dwóch lat. Po kilku zmianach personalnych i gatunkowych, zespół znany wcześniej jako Box of Matches, przyjął nową nazwę. Lepiej opisuje ona muzykę i twórczość liryczną bandu, którego utwory opowiadają o dehumanizacji, zatraceniu dobrych wartości i problemach indywidualistów. Warto dodać, że teksty autorskich utworów pisane są w języku polskim. Muzyka jaką wykonują może być klasyfikowana jako heavy / thrash metal.

W skład grupy wchodzą: Łukasz Jurkowski – wokal, Joachim Kawęcki – gitara basowa, Hubert Orkiszewski – gitara, Kamil Bolesta – gitara i Bartek Bęcal – perkusja.

Wszystkie krasnostawskie zespoły, które wystąpią w ramach przeglądu zostaną zakwalifikowane do konkursu. Kapela, która według jury najlepiej zaprezentuje się na scenie w nagrodę otrzyma 8-godzinną sesję nagraniową oraz szansę zarejestrowania singla w GMik Studio.

Gmik

Gwiazdą imprezy będzie lubelski zespół Bremenn. Oprócz wyżej wymienionych lokalnych kapel wystąpi również projekt Kara Boska.

Patronat medialny nad Krasnystaw Rocks! Objęli: „Nowy Tydzień”, „Skafander. Gazeta Akademicka” i ”BSNK. Magazyn Kulturalny”.

Więcej o Lemon Squeezer:
http://www.myspace.com/wyciskarkacytryny

Więcej o Sandpaper:
http://www.youtube.com/user/Sandpiper666

Więcej o Sinnerglide:
http://brzydkieslowonak.wordpress.com/2012/04/19/krasnostawski-rock-cz-xii-box-of-matches/

Dominik Kleszko

2 Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.