Imprezowe Serce Krasnegostawu

Tomasz Kryska właściciel Teżewe Pub & Music Club z uporem maniaka próbuje od kliku miesięcy ożywić Krasnystaw koncertami. Wiosną w lokalu zagrał No Mess i odbyło się pierwsze od dłuższego czasu jam session z udziałem krasnostawskich muzyków. Niestety później było trochę gorzej. Na początku wakacji w Teżewe gościł Beveren. Wielofunkcyjny zespół z Zamościa obsługujący wesela, studniówki dancingi i… koncerty. Swoją drogą muszą mieć nad Wieprzem sporo fanów, bo był to ich trzeci w tym roku występ w naszym mieście. W listopadzie mieliśmy jeszcze Czarnego Ziutka z Kilerami propagującego i promującego (czytaj: kowerującego ze słabym skutkiem) twórczość Kazika Staszewskiego. Dwukrotnie w Imprezowym Sercu Krasnegostawu (tak brzmi hasło reklamowe klubu) koncertowała (najciekawsza z wymienionych) kraśnicka grupa Ulica, wykonująca lekką muzykę rockową z elementami ska i reggae.

Studencko-juwenaliowy rock nie przyciągnął krasnostawskiej publiczności. Zawiodła promocja. Nie pomogła również magia miejsca, w którym mieścił się niegdyś klub Ósemka. Kilka, kilkanaście lat temu na jego scenie występowały między innymi: Hurt, happysad, KSU, Harlem, Oddział Zamknięty czy Acid Drinkers. Dzisiaj jest to  nawet nie do pomyślenia.

Wracając do Tomka. Nie zważając na niepowodzenia, postanowił sprofilować ofertę Teżewe pod inne grono odbiorców. Oglądaczy Mam Talent zapewne ucieszył przyjazd niejakiego Adro – uczestnika tego programu, nawijacza oraz organizatora imprez reggae. Dla ścisłości dodam, że towarzyszył mu Dj Wróbson. W stylistyce dancehall odbyła się również kolejna, tym razem andrzejkowa impreza. Uświetnili ją znani chyba tylko zagorzałym fanom Tallib i Sztoss. Odtrąbiono sukces.

Prawdziwa bomba wybuchła jednak wcześniej. Jeszcze we wrześniu ogłoszono, że 11 stycznia 2013 r. w klubie wystąpi Kamil Bednarek. Proszę nie doszukiwać się tu z mojej strony żadnego sarkazmu. Należy pogratulować Krysce wyczucia związanego z bookowaniem tego koncertu. Album Bednarka Jestem jest obecnie najchętniej kupowaną płytą w Polsce. Na liście sprzedaży OLiS niżej od niego są Hey, Led Zepellin czy Lana Del Rey. Nie przypominam sobie sytuacji, w której artysta będący w danej chwili muzycznym numerem jeden w kraju przyjeżdżał na koncert do Krasnegostawu.

Występ Kamila, którego nie trzeba chyba przedstawiać będzie częścią obchodów pierwszych urodzin Teżewe Pub & Music Club. Były lider grupy StarGuardMuffin wystąpi ze swoimi kolegami z tego zespołu Maćkiem Pilarzem (perkusja) oraz Radkiem Szyszkowskim (klawisze), a także z Piotrem Stanclikiem (bas) i Piotrem Bielawskim (gitara). Na repertuar złożą się utwory z wspomnianej już płyty, będącej według krytyków odsłonięciem przez Bednarka swojego prawdziwego oblicza.

Jeżeli chcecie je poznać jeszcze bliżej, to lepszej okazji niż jedyny taki koncert w województwie lubelskim nie będzie. Bilety do kupienia w klubie oraz przez serwis Allegro. Cena jak krasnostawskie realia moim zdaniem nieco wygórowana. Obym się jednak mylił i lokal zapełnił się do ostatniego miejsca. Tego i wytrwałości w tym co robią szczerze życzę organizatorom z okazji zbliżających się urodzin.

Dominik Kleszko


Jest jeszcze jedna dobra wiadomość dla fanów Kamila Bednarka. Do kosza z nagrodami w konkursieBSNK rozdaje prezenty trafia CD + DVD StarGuardMuffin Jamaican Trip.  

6 Comments

  1. Hmm dziękuje za artykuł ale nie oszukujmy się to miasto umiera człowiek wraca tu ale czy potrzebnie? Może sentymenty bardziej przyciągaj niż samo miasto? Czy warto się starać? Uważam że tak, ale dla kogo? Cóż realia bywają okrutne. Zapraszam do Imprezowego Serca Krasnegostawu już w styczniu zupełnie nowe niespodzianki które mogą zaskoczyć najbardziej wybrednych, a nasz lokal jest otwarty na wiele form rozrywek. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.