In Memoriam

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na Zaduszki Jazzowe, podczas których wystąpi Jazz Kres Quintet z gościnnym udziałem Pawła Niewiadomskiego. Koncert odbędzie się 2 listopada o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej KDK. Bilety w cenie 30 zł i w „Pakietach Jazz Fan” do nabycia w Kasie KDK oraz na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Zaduszki Jazzowe 2015
Jazz Kres Quintet powstał 2015 roku. Zespół tworzą muzycy wywodzący się z kresów wschodnich: Jarosław Dominik Goś – kontrabas, gitara basowa; Patryk Czyżewski – fortepian; Wojciech Olech – saksofon tenorowy; Bogdan Tchórzewski – perkusja oraz Mieczysław Pawelec – trąbka, flugelhorn. Inspiracją dla ich twórczości jest wczesny bebop. W repertuarze kwintetu znajdują się standardy Johna Coltrane’a, Milesa Davisa czy Woody’ego Shawa. Podczas najbliższego koncertu zaprezentują je w specjalnym programie poświęconym ich pamięci zatytułowanym „In Memoriam”.

 

Fragment koncertu dn. 11 września 2015 Witch Hunt

Posted by JAZZ KRES Quintet on 15 września 2015


Gościem specjalnym Zaduszek będzie 
Paweł Niewiadomski – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Krasnymstawie. Paweł to jeden z najbardziej charakterystycznych puzonistów polskiej sceny improwizowanej. Cechuje go biegła technika przeplatana melofdyczno-liryczną frazą. Odnajduje swój styl w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. Interesuje go otwarta, wolna improwizacja, avant garde, sonorystyka. Chętnie poszukuje nowych brzmień i możliwości zastosowania puzonu w niekonwencjonalny sposób. W swojej działalności współpracował m.in. z Maciejem Obarą, Maciejem Garbowskim, Markiem Kądzielą i Piotrem Damasiewiczem.

Zaduszki Jazzowe to cykl koncertów jazzowych, organizowany w wielu miastach Polski w listopadzie w okresie Święta Zmarłych. W Krasnymstawie w ich ramach wystąpili do tej pory m.in. Bogna Kicińska i Big Band Krasnystaw.

Dominik Kleszko

o

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.