Industrialnie na Krasnystaw Rocks! 2013

13 lipca 2013 r. po raz drugi odbędzie się organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury Przegląd Zespołów Rockowych „Krasnystaw Rocks!”.

Uczestnicy poprzedniej edycji imprezy przekonali się, że program „Krasnystaw Rocks!” to nie gwiazdy i wypełniacze, ale niepowtarzalna okazja do poznania nowych interesujących zjawisk na lokalnej scenie muzycznej. Od pop rocka, przez blues, hard rock na death metalu i industrialu kończąc – wszystkie te gatunki wybrzmiały rok temu w krasnostawskim amfiteatrze. W tym będzie podobnie.

Już dziś miło nam poinformować, że „Krasnystaw Rocks! 2013” uświetni lubelski zespół Bremenn. Industrialno – rockowa formacja łączy surowe elektroniczne dźwięki z energetycznymi gitarowymi brzmieniami. Jej muzycy przyznają się do fascynacji klasycznymi kompozycjami Bacha, Orffa, Wagnera, a także twórczością zespołów: Die Krupps, Laibach, Rammstein czy Marilyn Manson.

W tekstach zwracają uwagę na niepokojące procesy, jakie są częścią naszego życia: instrumentalne traktowanie jednostki, dehumanizacja, komercjalizacja prywatności, upadek autorytetów, manipulacja medialna, czy też zatracanie umiejętności krytycznego myślenia. Dla podkreślenia uniwersalności przekazu, utwory Bremenn śpiewane są w języku angielskim.

Bremenn_01

Bremenn niejednokrotnie sprawdził się jako gwiazda festiwali i imprez (Rock May Festival, Self Destruction Night, Solo Życia, Dark Theater, Ogólnopolski Zlot Fanów Rammstein, Chełmstok), jak i na wspólnej scenie z zespołami pokrewnych gatunków (Closterkeller, Totentanz, Carrion, Convent). Pojawił się również w programie Kuba Wojewódzki oraz w wielu innych audycjach telewizyjnych i radiowych.

Występy na żywo zespołu są ilustracją prezentowanej muzyki, łączącą ze sobą elementy koncertu rockowego i przedstawienia teatralnego. Ten w ramach Krasnystaw Rocks! Będzie promował debiutanckie wydawnictwo zespołu „Flowers of Fall”.

Płyta jest dostępna w dystrybucji cyfrowej poprzez: Amazon, iTunes, SoundPark, Deezer oraz Spotify. Tak o wydawnictwie na łamach Magazynu Gitarzysta mówił lider Formacji Grzegorz Kobasa: „Kompozycje tworzą opowieść o młodym chłopaku, który pewnego dnia zorientował się, że jego senne pragnienia, po przebudzeniu znikają lub nie do końca się realizują. Zaczął szukać różnych miejsc w życiu, które miały mu pomóc – od miłości prawdziwej, przez miłość cielesną, bycie sławnym, modnym, władczym, różne kombinacje. Nasz bohater zagapił się i w decydującym momencie nie wykorzystał swojej życiowej szansy. Stąd sugestia, że może warto byłoby się zastanowić nad właściwymi priorytetami”.

Album otrzymał pozytywne recenzje od krytyków miesięcznika Teraz Rock, niemieckiego magazynu Legacy czy internetowego serwisu Rock Arena. Promuje go najlżejszy i najbardziej przebojowy „My Veil”, który zdążył już zaistnieć na listach przebojów.

Zespół tworzą: Grzegorz Kabasa – gitara, Atek Radej – gitara, Piotr Kurczuk – perkusja, Tomasz Graczyk – gitara basowa oraz Krzysztof Anulewicz – wokal.

Drugim przedstawicielem industrialu, jaki zaprezentuje się podczas „Krasnystaw Rocks! 2013” będzie jednoosobowy krasnostawski projekt Kara Boska.

„To co robię nie jest skierowane dla mas… Myślę, że najlepiej moją twórczość odbierają różni odmieńcy, ludzie wyalienowani i samotni… wszyscy, którym nie po drodze z tłumem…”– tak mówił w jednym z wywiadów odpowiedzialny za przedsięwzięcie Leszek Wniebogłosy. „Kara Boska to twór muzyczno-słowny, w którym muzyka jest tłem do stworzenia odpowiedniego klimatu oraz przekazu” – dodał przy okazji występu na tegorocznej Nocy Kultury.

Na kilkudziesięciominutowy set złożą się numery z jego ostatniego, dostępnego do bezpłatnego pobrania w serwisie bandcamp wydawnictwa „Życie za karę”. Eksperymentalne dźwiękowe kolaże zostaną zilustrowane pokazem zdjęć opuszczonych budynków przemysłowych oraz dworów szlacheckich z terenu województwa lubelskiego. Należy się również spodziewać kompozycji będących melorecytacją autorskich wierszy traktujących o kondycji współczesnego społeczeństwa.

Obok Bremenn i Kary Boskiej wystąpią również reprezentanci krasnostawskiego rocka. Nazwy i krótkie charakterystyki trzech zespołów poznacie w przyszłym tygodniu. Zapraszamy również do śledzenia facebookowych profili Krasnostawskiego Domu Kultury i Magazynu BSNK. Tam znajdziecie najświeższe informacje dotyczące „Krasnystaw Rocks!”.

Więcej o Bremenn:

http://www.bremenn.pl/

https://www.facebook.com/BREMENN?fref=ts

 

Więcej o Karze Boskiej:

https://myspace.com/karaboska

http://karaboska.bandcamp.com/

Zdjęcia ze stron internetowych wykonawców.

Dominik Kleszko

2 Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.