Jutjub: Lady Dee *Spiritual, Junior Stress, Chonabibe

Wiosna buch!  Słońce na twarzy, pikniki z przyjaciółmi, browar w plenerze, chodzenie boso po trawie i jazda rowerem. Do tego muzyka, która wprawi w odpowiedni nastrój.


Lady Dee *Spiritual – Idę boso

Lady Dee *Spiritual to projekt, który powstał ze spotkania instrumentalistów aYarise (dawniej ComeYah) z urokliwym głosem Agnieszki Dyś.

Dwa tygodnie podróżowania po Filipinach, pływania w gorącej tropikalnej wodzie, brodzenia w tarasach pól ryżowych, odkrywania kraju i wspólnego kręcenia ujęć… – tak powstawał klip do utworu Idę boso. W teledysku zobaczycie najpiękniejsze zakątki wysp regionu Visaya i gór północnej części Luzonu. Zdjęcia we współpracy z blogiem Na Filipinach zrealizowali: Jarek Dyś, Mateusz Skorupski oraz Marta i Andrzej Patyra. Montażem zajął się  Łukasz Poździk z  Fresh Movie Studio.


Junior Stress – nie(PRAWDA)

Utwór (nie)PRAWDA to pierwszy singiel i klip z płyty Juniora Stressa Sound Systemowej Sceny Syn. Trzeci solowy album Juniora ukazał się nakładem Karrot Kommando 12 kwietnia 2014 roku. Tak o wydawnictwie  mówi jego autor: „Te nagrania są dla mnie bardziej powrotem do starej zajawki, niż eksperymentem. Muzyka, która gra na płycie Sound Systemowej Sceny Syn to dokładnie te brzmienia, którymi zafascynowałem się na początku swojej muzycznej przygody. Taką podróż umożliwili mi producenci EMESDE, DJ FEEL X, MATIS(Centrum Strona), Gavin z EQUIKNOXX, MOTHASHIPP, band D’ROOTS BROTHERS i mój rodzimy band SUNEL BAND. Miałem zaszczyt zaprosić do wspólnych nagrań poetę SŁAWKA GOŁASZEWSKIEGO, rapera VIENIA z MOLESTA EWENEMENT, brytyjskiego nawijacza DEADLY HUNTA, lubelski skład CHONABIBE w reprezentacji JAHDECK-a i FAT MATTHEV oraz lubelskiego śpiewaka TALLIB-a”.

Za muzykę do (nie)PRAWDY odpowiada jamajska ekipa Equiknoxx Music. Riddim Wendy Rane and the Purple Bastards oparty jest na klasycznym samplu z utworu Wendy Rene After Laughter (Comes Tears). Klip zrealizowało  GRZVideos. Scenariusz teledysku to wspólne dzieło Juniora Stressa i GRZVideos. Pomocy przy realizacji obrazka udzieliło Grube Lolo.


Chonabibe – Szczerze mówiąc

Szczerze mówiąc  promuje album lubelskiej formacji zatytułowany Migracje.  Singiel  jest wezwaniem do autentyczności, w świecie zalanym kopiami i ludźmi oglądającymi się na innych.  Chonabibe przypomina prostą,  ale zapominaną, prawdę:  Pomyśl o czym mówię, jesteś sobą a nie każdym, otwórz oczy w tłumie zrozum, że jesteś kimś ważnym.

Album Migracje, który ukazał się już 8 marca, to świeże oblicze muzyki miejskiej. Jahdeck i Fat Matthew serwują klimatyczną podróż między gatunkami. Bywa sentymentalnie, dziękczynnie, innym razem motywująco i z pazurem.  Zawsze jednak w poszukiwaniu pozytywu.

Na podstawie materiałów promocyjnych
opracował Dominik Kleszko

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.