Krasnystaw Rocks! 2014

III edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury Krasnystaw Rocks ! względem poprzednich niesie ze sobą kilka zasadniczych modyfikacji. Po pierwsze czas i miejsce imprezy. W tym roku z krasnostawskimi i lubelskimi zespołami spotykamy się dwa razy ! Koncerty odbędą się 28 czerwca i 6 września na krasnostawskim Rynku. Nie będzie gwiazd czy headlinerów. Będą za to wykonawcy, którzy według nas, za kilka lat taką rolę będą pełnić na niejednym festiwalu czy przeglądzie.

Cel wydarzenia pozostał taki sam: Promocja twórczości młodych zespołów i muzyków oraz integrowanie lokalnego środowiska muzycznego. Nie zmienia się również muzyka. Stawiamy na rock and roll w różnych jego odmianach !

Krasnystaw Rocks! 2014 vol.1 otworzą trzy krasnostawskie kapele, dla których będzie to jednocześnie debiut na tej imprezie: Koryto Wieprza, Pluton i Nocne Żule.

Koryto Wieprza

Post/sludge metalowe trio tworzą Maciej Wolanin (perkusja), Nikodem Hryniewicz (gitara), Dawid Leszczyński (gitara basowa). Formacja powstała w sierpniu ubiegłego roku. Zaledwie miesiąc później odnotowała sceniczny debiut, biorąc udział w Moto Palma Party. Kapela jak na razie nie posiada profesjonalnych nagrań na koncie. Potęgę i moc jej muzyki możecie poznać dzięki filmom z domowych gigów i prób umieszczonych na Facebooku. Występ na Krasnystaw Rocks! będzie jej pierwszym przed tak dużą publicznością.

Więcej:
Facebook

Plakat

Pluton

Początki Plutonu sięgają 2008 roku. Pierwsze koncerty zespół zagrał w krasnostawskim klubie Ósemka. Na początku 2009 roku zarejestrował demo pod tytułem Piekło, kolejne Matnia wypuścił cztery lata później. Tytułowy utwór z tego ostatniego przez kilka tygodni zajmował czołowe miejsca na Lubliście Radia Lublin. Obu epek zespołu można posłuchać na YouTubie, Soundcloudzie i Bandcampie. Po wielu perturbacjach osobowych, kapele tworzą obecnie: Maciej „Młody” Wolanin (wokal, gitara basowa), Paweł Diesel Wlizło (gitara), Michał Madeja (gitara), Adrian Sharky Sroczyński (perkusja) i Gabriel Wróbel (gitara basowa). Wśród swoich inspiracji panowie wymieniają twórczość: Aerosmith, Motorhead, Led Zeppelin, Rage Against The Machine, Metallicy czy Pearl Jamu. Pluton ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, głównie na Lubelszczyźnie. Trzy razy z rzędu zwyciężał w Festiwalu Piosenki Międzynarodowej, organizowanym przez krasnostawskie I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły. Systematycznie grywa podczas zlotów motocyklowych przygotowywanych przez Free Wings. Występował podczas Chmielaków Krasnostawskich i Dni Krasnegostawu. Supportował między innymi Harlem, Hunter, Kukiza, Monstrum i Oddział Zamknięty W tym roku w planach ma koncert na Cieszanów Rock Festivalu.

Więcej:
Oficjalna strona
Facebook
Soundcloud
BSNK

Nocne Żule

Pomysł na Nocnych Żuli zrodził się dziesięć lat temu. Dwójka kolegów, udzielających się wówczas w nikomu nieznanych garażowo – stodolnianych (jak punk to punk) kapelach, postanowiła powołać do życia nowy twór – tym razem grający covery innych kapel z nieco przearanżowanymi tekstami. Kapela w dwuosobowym składzie powojowała trochę po okolicznych, kameralnych imprezach oraz nagrała kilka kawałków w domowym zaciszu, które w nieokiełznanych wersjach znalazły się na skleconym jakiś czas później Demo 2004. W międzyczasie ni stąd ni zowąd w przypływie energii nakręciła teledysk do utworu KJP. Kontynuacją zabawy stał się rok 2011 i impreza Hallo-Win Night. Frekwencyjnie wypadła ona przyzwoicie, a koncert zespołu choć zagrany dość niezdarnie, spotkał się z miłym przyjęciem publiczności. Aktualnie kapela gra regularne próby i koncertuje (m.in. suport przed KSU) z nowym repertuarem oraz nieco zmienioną formułą. Przymierza się również do rejestracji premierowego materiału.

Więcej:
Facebook

W drugiej części czerwcowego przeglądu wystąpią dwa zespoły z Lublina: ParaVan i Mel Tripson. Reprezentują one dynamicznie rozwijający się label Postaranie i niezależną agencję koncertowo-promocyjną Make Music Agency. Ich koncerty będą częścią promocji płyty Nowa Lubelska Muzyka powstałej z inicjatywy naszego portalu przy wsparciu finansowym Miasta Lublin i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Kompilacja Nowa Lubelska Muzyka to zbiór utworów najciekawszych artystów związanych z Lubelszczyzną. Znajdują się na niej wykonawcy, ukazujący szeroki zakres stylistyczny i gatunkowy, opisywanej na łamach bloga „BSNK” muzyki. Od rockowych brzmień przez indie i pop, po elektroniczne i eksperymentalne kompozycje. Płytę będziecie mogli zdobyć podczas Krasnystaw Rocks!, biorąc udział tego wieczoru w organizowanych przez jej wydawcę – agencję reklamową Cichyraj. Arkadiusz Pasieczny konkursach.

ParaVan umieścił na wspomnianej składance utwór Black Milk, natomiast Mel Tripson Back and Reloaded. Oba stuprocentowo usłyszymy w wersjach live na krasnostawskim rynku.

ParaVan

ParaVan został założony we wrześniu 2012 roku w Lublinie. Na lokalnym rynku został zauważony dzięki autorskim utworom: Walk Away, Przekaz Radiowy i Jesteśmy Młodzi. Panowie swoją nasyconą indie dźwiękami twórczość określają mianem noise popu. Inspirują się: Foals, Two Door Cinema Club, Arctic Monkeys, Joy Division czy Metronomy. 7 lutego bieżącego roku ukazał się pierwszy oficjalny singiel zespołu zatytułowany Black Milk. Jego radiowa premiera miała miejsce tego samego dnia na antenie Trójki w audycji Piotra Stelmacha Offensywa. Kompozycję zarejestrowano w składzie: Paweł Kacperczyk – perkusja, Maciek Kacperczyk – gitara, wokal, Przemek Stefański – gitara basowa, Mikołaj Gwozda – gitara. Panowie zagrali do tej pory kilkadziesiąt koncertów – od klubowych gigów przez występy gościnne, po duże plenerowe imprezy takie jak Orlen Warsaw Martahon czy Medykalia. W tej chwili zespół pracuje nad debiutancką epką.

Więcej:
Oficjalna strona
Facebook
YouTube
BSNK

Mel Tripson

Zespół tworzy czwórka młodych muzyków z Lublina: Mateusz Kochaniec – wokal, Piotr Machajek – bas, Filip Paprocki – gitara, Stanisław Czerniawski – perkusja. Mel Tripson powstał we wrześniu ubiegłego roku. Jego członkom już wcześniej zdarzyło się współpracować ze sobą w różnych, alternatywnych projektach. Zabójcza i względnie sprzeczna mieszanka klimatów bliskich muzykom teoretycznie powinna uniemożliwić współpracę twórców, ale wbrew pozorom ta różnorodność dała im możliwość na stworzenie czegoś zupełnie wyjątkowego. Na koncie mają zwycięstwa w: XXV Przeglądzie Muzyki Różnej „Staś” oraz Lubelskim Przeglądzie Kapel Studenckich. Supportowali takich wykonawców jak: T. Love, Plug and Play, Crab Invasion czy Spiral. Obecnie pracują nad debiutancką epką, podsumowującą ich dotychczasową działalność. Przedsmak tego wydawnictwa dają single: Talk to me (4. miejsce w zestawieniu Najlepszych lubelskich singli roku 2013 wg BSNK. Magazynu Kulturalnego) i Back and Reloaded / Wild West.

Więcej:
Facebook
YouTube
BSNK

PROGRAM /28.06.2014/

17:00 – 17:45 KORYTO WIEPRZA

18:00 – 18:45 PLUTON

19:00 – 19:45 NOCNE ŻULE

20:00 – 20:45 PARAVAN

21:00 – 22:00 MEL TRIPSON

Dołącz:
Lastfm
Google

Dominik Kleszko

 

3 Comments

  1. Pingback: Nowy kierunek

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.