Krasnystaw Rocks! 2016

Dnia 9 lipca na Rynku Miejskim w Krasnymstawie odbędzie się kolejna edycja organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury przeglądu „Krasnystaw Rocks!”. Rozpoczynamy o godz. 16.30.

Impreza ma na celu odkrywanie i promowanie nowych, głównie rockowych zespołów z Lubelszczyzny. Wydarzenie na trwale wpisało się w kalendarz dużych imprez muzycznych w naszym województwie i już po raz szósty będzie gościć fanów gitarowego grania. W ubiegłych latach w Krasnymstawie zagrały m.in. Mel Tripson, Paravan, Pluton, Mohipisian, The Underground Man czy Logic In Action!. W tym roku w wydarzeniu udział wezmą głównie zespoły z Krasnegostawu: Backstage Plan, Haust i Lemon Squeezer. Rodzynkiem w tym zestawieniu będzie lubelski The Lipstick Monkeys.

Backstage Plan

Zespół istnieje zaledwie od kilku miesięcy. Tworzą go uczniowie krasnostawskich szkół: Roksana Kostrzewska (wokal), Jakub Mądral (perkusja), Konrad Gawryszek (gitara basowa), Patryk Szumiło (gitara) i Damian Kłos (gitara). Backstage Plan zajął II miejsce na „Festiwal Piosenki Międzynarodowej”, który odbył się w marcu w Krasnostawskim Domu Kultury. Wziął także udział w koncercie „The Voice of Głowacki” (Krasnystaw) oraz VI Wojewódzkim Konkursie „7 Talent” (Lublin), gdzie jury doceniło ciekawą interpretację utworu „Alien” z repertuaru TSA i przyznało zespołowi wyróżnienie! Backstage Plan gra metal
alternatywny z domieszką grunge’u i punka. Podczas koncertu oprócz coverów, zaprezentują także autorskie kompozycje, nad którymi obecnie pracują.

Backstage Plan_04_Fot. Stanislaw Kliszcz (KDK)

fot. Stanisław Kliszcz (Krasnostawski Dom Kultury)

Haust
Na czele formacji stoi niezwykle utalentowany multiinstrumentalista i wokalista Maciej Wolanin. W swojej karierze grał w LKS, Plutonie i Korycie Wieprza. Haust do życia powołał w ubiegłym roku. Grupę oprócz Maćka udzielającego się w niej wokalnie tworzą: Michał Madeja (gitara), Karol Karauda (gitara), Michał Antoniak (perkusja) oraz Alan Kwiecień (gitara basowa). Panowie obecnie pracują nad autorskimi kompozycjami, które złożą się na debiutanckie demo. Ich pierwszą wspólną kompozycją jest „Till Wie Die”, które dotarło do 2. miejsca „Lublisty” Radia Lublin. Haust gra rocka w klasycznym wydaniu. Jest energetycznie, głośno i przebojowo. Podczas koncertów sięgają do klasyków gatunku, a także solowych dokonań lidera.

Więcej:
Facebook
YouTube

The Lipstick Monkeys
The Lipstick Monkeys powstał w 2011 roku w Prawiednikach, niedaleko Lublina. Początkowo był to zespół coverowy, jednak z biegiem zaczął grać własne utwory, zakorzenione w indie rockowej stylistyce. Od początku swojej działalności zagrał kilkadziesiąt koncertów, głównie w Lublinie. Jest laureatem tegorocznej, lubelskiej edycji konkursu „Przebojem na antenę”, organizowanego przez Polskie Radio. W maju br. zespół wydał singla „Can’t Change The World”. To ukoronowanie działalności nowego składu zespołu, który formował się przez ostatnie kilka miesięcy. W chwili obecnej The Lipstick Monkeys to: Victor Wiśniowski (wokal, gitara), Piotr Cholewiński (gitara) Marcin Pałka (gitara basowa) i Krzysiek Wejman (perkusja). W takim zestawieniu zamierzają we wrześniu zarejestrować materiał na debiutancką epkę, która ukaże się pod tytułem „Mix It Up”.

Więcej:
Facebook
Soundcloud


Lemon Squeezer

Wpływ na ostateczne brzmienie Wyciskarki Cytryny mają inspiracje jej poszczególnych członków. W swojej twórczości zespół spaja surowe gitary spod znaku Jacka White’a, stonerowy puls rytmiczny oraz riffy nawiązującą do dokonań Led Zeppelin. Koncerty Lemon Squeezer to swoisty tygiel gatunkowy. Grupa opiera swoje występy w dużej mierze na improwizacji, odnosząc się m.in. do jazzu, funku, psychodelii i bluesa. Ostatnim przejawem działalności Wyciskarki jest singiel „Powietrze”. Na przestrzeni lat skład grupy zmieniał się kilkukrotnie. Od początku o jej sile stanowią jednak gitarzysta Maciej Smyk i charyzmatyczny frontman Dariusz Franczak vel Zwarzyński.

Więcej:
Facebook
Bandcamp


PROGRAM:
/16.30/ Backstage Plan

/18.00/ Haust

/19.30/ The Lipstick Monkeys

/21.00/ Lemon Squeezer


WSTĘP WOLNY
ZAPRASZAMY!
DK

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.