Latawce Poetyckie

Krasnostawski Dom Kultury i Klub Literacki „Strona” serdecznie zapraszają 24 lipca 2015 r. od godz. 18:00 na Zaułek Nadrzeczny na imprezę pod nazwą „Latawce Poetyckie”.

W poezji wieloznaczność jest jednym z jej podstawowych elementów, pozwalających na wielość interpretacji. Każdy z nas ma swój wzór świata, mówiąc krótko ile wzorów tyle interpretacji, więc i nazwa imprezy poetyckiej „Latawce Poetyckie” nie jest jednoznaczna. Nie należy jej wiec kojarzyć tylko li wyłącznie z najstarszym znanym ludzkości przyrządem latającym, bo przecież „Latawiec Poetycki” to może być też taki człowiek, który się „puszcza” jak przysłowiowa „latawica” tyle, że na wiatr ze swoimi tekstami. Wiatr, czy powietrze to przecież kanał do innych ludzi, do ich uszów i być może serca. Latawiec czy latawica dziś kojarzą się niestety pejoratywnie, ale nie można zapominać, iż były to demony słowiańskie utożsamiane z wiatrami – wiec wiej wietrze i nieś te wiersze do najgłębszym zakamarków Krasnegostawu. Osobom, które pojawią się na Zaułku polecamy wiersz Adama Naruszewicza pod tytułem „Balon: Ty sobie roisz czary, latawce”.

Latawce

Podczas imprezy zrobimy z drzewa latawiec poetycki, czyli okleimy go wierszami przyniesionymi przez mieszkańców, którzy będą mogli go przeczytać przed naklejaniem.

Zamierzamy także przeprowadzić pierwszy „Krasnyslam Poetycki” z nagrodą pieniężną oraz publikacją wygranych wierszy w „Nestorze” z notą o zwycięzcy. Zasada jest prosta. Widownia ocenia autorskie wiersze przyniesione przez uczestników slamu. Każdy z uczestników ma w pierwszej rundzie trzy minuty na zaprezentowanie swojej twórczości. W zależności od liczby uczestników slam może przybrać charakter pucharowy.

Oczywiście nie zabraknie także prezentacji latawców, które powstaną na warsztatach w ramach projektu „Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury”.

Na zakończenie Latawców Poetyckich” odbędzie się recital lubelskiego barda – Wieśka Pawłowskiego.


Kiedy Ide Przez Sen from Banda Ob.Wiesia on Myspace.
 

Więcej: FB


Materiały organizatorów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.