Majówka z Kipikaszą

3 maja 2015 r. około godz. 17:00 w Rynku Krasnostawskim wystąpi Kipikasza!

Zespół Kipikasza to żeński duet powstały w 2013 roku, czerpiący inspirację z polskiej muzyki tradycyjnej, i dziadowskiej piosenki w pełni tego słowa znaczeniu! Na ich surową, nieco psychodeliczną muzykę składają się dźwięki instrumentów z różnych stron świata, elektronika oraz śpiewy. Dziewczyny podkreślają, że nie są profesjonalnymi muzykami. Chcą, aby je nazywać grajkami.

Kipikasza_01
Niekonwencjonalne i ekspresyjne utwory Kipikaszy przybierają formę bajek i opowiastek opartych na demonologii słowiańskiej. W tekstach zespół najczęściej porusza tematy dotyczące wierzeń ludowych, ich tajemnic oraz związanych z nimi niewytłumaczalnych zjawisk. Debiutancki singiel Kipikaszy „Baba” znajdzie się na firmowanej przez nasz blog płycie „Nowa Lubelska Muzyka 2”!

Zespół cały czas pobiera nauki u najstarszych muzykantów wiejskich. Bierze również czynny udział w warsztatach muzyki tradycyjnej organizowanych przez stowarzyszenia zajmujące się badaniem polskiej muzyki ludowej oraz podejmuje samodzielne podróże, które mają na celu rejestrację muzyki tradycyjnej i najstarszych pieśni. Nie zaprzestając przy tym własnych poszukiwań i eksperymentów, którym upust dają w Dziadowskim Projekcie – trio tworzonym ze Snowidem łączącym electro i metal z folkiem.

Kipikasza to:

Karolina Balmas – wokal, bęben, klawiszki, melodyka, przeszkadzajki, drumla, akrobacje, fajerwerki, miotła, iluzjonizm.Dodajmy, że Karolina jest nominowana w tym roku do nagrody „Żurawie” w kategorii dźwięk. Wraz z Kacprem Pęczułą realizuje projekt muzyczno-filmowy „Miejscovnik.pl„. Jest współrealizatorką wydarzenia muzyczno-filmowego „Pieśni Odnalezione„.

Aleksandra Członka – wokal, cajon, drumla, przeszkadzajki, bębny, melodyka, taniec, efekty specjalne, rentgen oczu, szpilki w panterkę.

Kipikasza_02

Koncert Kipikaszy odbędzie się w ramach „Tradycyjnej Majówki z Karpiem”, której pełny program znajdziecie TU.

Zaprasza
Dominik Kleszko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.