„Mango” zaprasza na spektakle

Grupa „Mango” zaprasza na finał tegorocznej edycji projektu „Okno na teatr”.

Krasnostawska młodzież z wykorzystaniem metody Teatru Forum (interaktywne poszukiwanie rozwiązań problemów społecznych) przez ponad 7 miesięcy pracowała nad przygotowaniem dwóch spektakli.

Już 8 czerwca o 11:00 będzie miała miejsce premiera „Niespełnionej”. Spektakl opowiada o marzeniach młodej dziewczyny, która musi zmierzyć się z ambicjami matki i życiowym wyborem, do którego nie jest przygotowana.

Natomiast 10 czerwca o 16:00 „Mango” zaprezentuje historię „Innej”, także młodej dziewczyny, która po rozwodzie rodziców przeprowadza się wraz z matką do nowego miasta. Trafia do szkoły, w której klasowa „elita” daje jej w kość. Jest rozdarta pomiędzy oczekiwaniami środowiska a własnymi uczuciami i potrzebami.

Okno n teatr_2017

Oba spektakle zostaną wystawione w Sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury. Projekt uzyskał Teatralny Znak Jakości. Łączy w sobie walory edukacyjne, działania antydyskryminacyjne i odpowiedzialność społeczną.

Zespół teatralny „Mango” tworzą: Rita Kulczyńska, Julka Chytrosz, Weronika Gumieniak, Patrycja Gumieniak, Kacper Fidecki, Julia Łusiak, Julia Błaziak, Arleta Kowalczyk, Iga „Lidka” Dudzińska, Wiktoria Siembiga, Natalia Dulak, Weronika Tomaszewska, Kinga Malec, Julia Sochacka. Spektakle wyreżyserowały: Iwona Konecka i Izabella Gawęcka, która koordynuje cały projekt.

Okno na teatr_02_2017

Patronat: Fundacja Drama Way, Magazyn kulturalny BSNK, Klaudia Waryszak-Lubaś – Edukacja Antydyskryminacyjna. Mecenat: Barbara Trochimiuk, Ewa Gawęcka. Projekt został zrealizowany dzięki Młodzieżowemu Domowi Kultury w Krasnymstawie oraz finansowaniu społecznościowemu. „Okno na teatr” dziękuje wszystkim wspierającym.


Okno na teatr

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.