Marek Dyjak w Krasnymstawie

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 3 marca o godz. 19: 00 na koncert Marka Dyjaka w ramach trasy promującej jego nowy album „Pierwszy śnieg”. Bilety w cenie 35 zł (styczeń), 40 zł (luty), 45 zł (marzec) do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl .

Marek Dyjak sam siebie nazywa barowym grajkiem. Dla fanów jest polskim Tomem Waitsem. „Najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym” – tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł wbić się na potocznie zwany „artystyczny świecznik”. Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą, lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę – Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których – jak mówią sami fani – jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem – ocenia Jan Wołek.

Dyjak

Na nowej płycie „Pierwszy śnieg” Dyjak wraca do swoich ukochanych poetów i wierszy. Na album wybrał pieśni, w które wierzy. Pojawią się tu teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza czy Roberta Kasprzyckiego. Dały mu one potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości. Ich oprawą muzyczną zajęli się w Marek Tarnowski (akordeon), Jerzy Małek (trąbki, aranżacje, produkcja), Michał Jaros (kontrabas), Grzegorz Jabłoński (piana) i Mateusz Modrzejewski (perkusja). Płytę promuje singiel „Miejsca przedmioty kształty drzwi”. Jest to zapowiedź powrotu artysty do jego korzeni. Na koncercie w Krasnymstawie powinniśmy się, zatem spodziewać pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej dla niego, molowej tonacji.


Na podstawie mat. promocyjnych Kayaxu opracował:
DK

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.