Masywne brzmienie

Półtora roku – tyle czasu minęło od powstania zespołu Mel Tripson do opublikowania debiutanckiego wydawnictwa grupy. Z dumą i radością prezentujemy Państwu „VI YD” – wizytówkę zespołu, o którym napisaliśmy Wam jako pierwsi!

Kim jest Mel Tripson? – pytaliśmy w grudniu 2013 roku. Poniżej krótkie przypomnienie.

Mel Tripson powstał w Lublinie, pod koniec 2013 roku. Pierwszy występ, na XXV Przeglądzie Muzyki Różnej „Staś” przyniósł grupie rozpoznawalności na lokalnej scenie. Od tamtego czasu Mateusz Kochaniec – wokal, Piotr Machajek – gitara basowa, Stanisław Czerniawski – perkusja oraz Filip Paprocki – gitara zaczęli poświęcać zespołowi więcej czasu i energii. Rok 2014 minął na koncertowaniu (z sukcesami w postaci zwycięstwa na Przeglądze Kapel Studenckich „PKS” 2014 w Lublinie, zwycięstwa na IX „RAF Festival” w Lubartowie czy wyróżnienia na Parkowa Fest 2014 w Radomiu), tworzeniu i nagrywaniu autorskiego materiału. Efektem tego jest muzyka zawarta na „VI YD”, gdzie na przekór panującym obecnie modom rządzą riffy i masywne brzmienie.

VI YD” podsumowuje dotychczasową działalność Mela Tripsona. Złożyły się na nią znane słuchaczom utwory tj. „Talk to me”, „Wild West”, „Back ‚n’ Reloaded” (także w remiksie autorstwa Stonkatank) oraz „Nanny” na nowo zremasterowane przez Borysa Kunkiewicza, ja również premierowy utwór „Pakistan”. Cały materiał jest dostępny w tej chwili do darmowego odtwarzania oraz pobierania na platformie Soundcloud.

Więcej o płycie dowiecie się z wywiadu, jaki niedawno przeprowadziliśmy z basistą grupy Piotrem Machajkiem. „Właściwy czas” do przeczytania TUTAJ.

 

Post użytkownika Noc Kultury.

 

Za naszym pośrednictwem zespół zaprasza na koncert promujący „VI YD”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 19 marca o godzinie 19.00 w Irish Pub „U Szewca” (ul. Grodzka 18, Lublin). Występ odbędzie się w ramach finału projektu „Sceny Talentów Szewca”.

Dominik Kleszko

 

One Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.