Mohipisian gościem „Przestrzeni Dźwiękowej”

9 października 2014 r. o godz. 18:15 na antenie TVP Lublin zostanie wyemitowany szósty odcinek nowego, cyklicznego programu muzycznego – „Przestrzeń dźwiękowa”. Tym razem jednym z gości Łukasza Borkowskiego i Tomasza Korpantego będzie zespół Mohipisian.

„Przestrzeń dźwiękowa” to program traktujący o szeroko pojętej aktywności muzycznej zespołów wokalistów, producentów i kompozytorów mieszkających na terenie Lubelszczyzny, mający na celu przedstawienie ich dorobku jak również próbę zsieciowania poszczególnych muzyków, projektów. To swoisty przewodnik po stylach, brzmieniach muzyki i przedstawienie wizerunku osób ją tworzących. Program jest prowadzony i kręcony w formie dynamicznej, z wykorzystaniem materiałów dostarczonych przez wykonawców. Elementem spinającym poszczególne style, brzmienia jest postać eksperta – muzyka, wprowadzającego widza w meandry muzyki. Premierowe odcinki „Przestrzeni dźwiękowej” nadawane są w każdy czwartek o godz 18:15 w TVP Lublin.

Więcej o programie:
Facebook
TVP

Mohipisian powstał w 2010 roku z misją przywrócenia atencji ambitnemu rock’n’rollowi. Tworzą go: Sebastian Adamski – wokal, gitara, Roman Jaborkhel – gitara basowa, chórki, Paweł Staniak – gitara, chórki i Marcin Sekula – perkusja. Muzyka zespołu brzmieniowo nawiązuje do klasyki lat 60-tych. Debiutancka epka, której premiera miała miejsce 23 lipca 2014 r. jest swoistym podsumowaniem pierwszego etapu działalności grupy. Zawiera pięć kompozycji inspirowanych korzeniami rock’n’rolla, amerykańską psychodelią i wyspiarską melodyką. Wydawnictwo zostało pozytywnie ocenione przez opiniotwórczy serwis muzyczny „WAFP„. Promujący je utwór „Intolerable” trafił na płytę „Nowa Lubelska Muzyka”, dzięki czemu zagościł na antenach ogólnopolskich rozgłośni radiowych. Członkowie Mohipisian wśród inspiracji obok Beatlesów i Led Zeppelin wymieniają współczesnych tuzów indie popu takich jak Kasabian czy Black Keys. Zespół zagrał między innymi podczas „Nocy Kultury” i przeglądu „Krasnystaw Rocks!”. Ich ostatni występ w ramach projektu „Lublin Sounds Good” został zarejestrowany, a jego fragmenty ukażą się w grudniu na DVD prezentującym lubelską scenę muzyczną.

Więcej o Mohipisian:
Oficjalna strona
Facebook
Bandcamp

 Opracował:
Dominik Kleszko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.