Muzyka / Lato / Kobiety / Tęsknota / Infradźwięki

Infradźwięki to grupa instrumentalna, jakich prawie nie ma na naszej scenie. Łączy ze sobą w sposób unikatowy prawdziwą, głęboką miłość do rozległych pejzaży gitarowych spod znaku najlepszych wzorców amerykańskiej post-rockowej alternatywy z wyjątkową, niespotykaną na co dzień dojrzałością i smakiem. Tym, co wyróżnia twórczość pochodzącej z Opola Lubelskiego grupy na tle muzycznych dokonań kolegów zza oceanu, jest specyficzna, lokalna i tak bardzo „nasza” wrażliwość.

Jej owocem jest album Summer Love, czyli romantyczna kombinacja dźwięków, jakby splatająca ze sobą w jednym, wielobarwnym  warkoczu muzycznym afirmację sielskiego świata prowincji, pulsującego miarowo zgodnie z rytmem przyrody, z ujmującą tęsknotą, kojarzącą się z brakiem zgody na przemijanie z dala od „prawdziwego życia” wielkich miast.

Płytę nagrano w składzie: Paweł Kuś – perkusja, Grzegorz Łyjak – gitara i Łukasz Pruchniak – gitara basowa. Jej producentem został Maciej Cieślak – lider grupy Ścianka.

Summer Love zawiera utwór Dance! Dance! Dance!, który w nieco innej wersji znalazł się na płycie Nowa Lubelska Muzyka. Z kolei do kompozycji – Mud powstał klip autorstwa Krzysztofa Ryczka, zmontowany z fragmentów filmu Les amants du Pont-Neuf w reżyserii Leosa Caraxa. Wydawnictwo Summer Love, które ukaże się oficjalnie 6 listopada nakładem Wytwórni Krajowej, można już kupić na stronie Sonic Records.

Summer Love_baner

Recenzja debiutanckiego albumu Infradźwięków In Me do przeczytania TUTAJ.

Wykorzystano materiały Sonic Records
Dominik Kleszko

One Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.