Muzyka / Lato / Kobiety / Tęsknota / Infradźwięki

Infradźwięki to grupa instrumentalna, jakich prawie nie ma na naszej scenie. Łączy ze sobą w sposób unikatowy prawdziwą, głęboką miłość do rozległych pejzaży gitarowych spod znaku najlepszych wzorców amerykańskiej post-rockowej alternatywy z wyjątkową, niespotykaną na co dzień dojrzałością i smakiem. Tym, co wyróżnia twórczość pochodzącej z Opola Lubelskiego grupy na tle muzycznych dokonań kolegów zza oceanu, jest specyficzna, lokalna i tak bardzo „nasza” wrażliwość.

Jej owocem jest album Summer Love, czyli romantyczna kombinacja dźwięków, jakby splatająca ze sobą w jednym, wielobarwnym  warkoczu muzycznym afirmację sielskiego świata prowincji, pulsującego miarowo zgodnie z rytmem przyrody, z ujmującą tęsknotą, kojarzącą się z brakiem zgody na przemijanie z dala od „prawdziwego życia” wielkich miast.

Płytę nagrano w składzie: Paweł Kuś – perkusja, Grzegorz Łyjak – gitara i Łukasz Pruchniak – gitara basowa. Jej producentem został Maciej Cieślak – lider grupy Ścianka.

Summer Love zawiera utwór Dance! Dance! Dance!, który w nieco innej wersji znalazł się na płycie Nowa Lubelska Muzyka. Z kolei do kompozycji – Mud powstał klip autorstwa Krzysztofa Ryczka, zmontowany z fragmentów filmu Les amants du Pont-Neuf w reżyserii Leosa Caraxa. Wydawnictwo Summer Love, które ukaże się oficjalnie 6 listopada nakładem Wytwórni Krajowej, można już kupić na stronie Sonic Records.

Summer Love_baner

Recenzja debiutanckiego albumu Infradźwięków In Me do przeczytania TUTAJ.

Wykorzystano materiały Sonic Records
Dominik Kleszko

One Comment

Dodaj komentarz