Muzyka niespokojnego słońca

9 grudnia będzie miała miejsce premiera nowej epki Goldena „Music Of Restless Sun”. Wydawnictwo ukaże się nakładem Lekter Records.
O Goldenie pisałem na blogu wielokrotnie, ale w ramach przypomnienia przytoczę kilka istotnych faktów. Pod pseudonimem Golden ukrywa się pochodzący z Krasnegostawu Przemysław Adach. Przemek jest producentem muzycznym, wokalistą, współtwórcą takich projektów jak Złote Twarze, Sound Surgery, PJ Projekt czy Independent Live Acts. Był dwukrotnie nominowany do Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych „Żurawie”. Jest bardzo dobrze znany w środowisku hip-hopowym. Współpracował m.in. z Miuoshem, Biszem, Onarem, lubelską Galerią czy DJ Vadimem! Jego utwory – instrumentalny „Dromader” oraz rapowany „Sumienia psy” trafiły na sygnowaną przez BSNK serię płyt „Nowa Lubelska Muzyka”.

mors

Obecnie komponuje muzykę z pogranicza trip-hopu, chilloutu, downtempo, electro-soulu z naciskiem na granie live actów producenckich. W tym roku wypuścił już jedną epkę z muzyką w takim właśnie klimacie. „Quiet Sound” wydany przez Dwaem Music zawiera co prawda materiał archiwalny (kompozycje powstały przed kilku laty), ale jest bliski temu co usłyszymy na „Music Of Restless Sun”.

Muzyka niespokojnego słońca” to 7 utworów składających się na album ambient / downtempo / chillout, który od pierwszego przesłuchania zachwyca klimatem i dopracowaniem muzycznym. Wiem co piszę, bo z częścią tych kompozycji jestem osłuchany od kilku miesięcy. Tworząc epkę Golden zajął się prawie wszystkim: komponowaniem, samplami, wokalizami, grą na instrumentach, a także miksem i masteringiem albumu. Niemniej jednak wspierali go: Paweł Pawlak (gitara),  Roksana Grobelna (skrzypce), Hiacynta Bystrek i Zuza Nierubca (wiolonczele), a także Mikołaj „Meek Oh Why?” Kubicki (trąbka).

Epkę zapowiada singiel „Quiet Earth”, do którego teledysk stworzyła ekipa Lekter Videos.

Przed kilku dniami wystartował preorder „Music Of Restless Sun”. Płytę można zamówić pod TYM LINKIEM. Krążek ukaże się pod patronatem Radia Lublin.  Wkrótce recenzja!

DK

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.