Na Tak w programie Tylko Muzyka!

Na Tak_Tylko Muzyka

Lubelski zespół Na Tak bierze udział w 11. edycji programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Po przejściu części castingowej, ich udział w dalszej części talent show zależy już nie tylko od nich. Pod TYM linkiem można codziennie głosować na ich telewizyjny wykon utworu „Cudowny świat”. To od Was zależy czy ich zobaczycie w kolejnych odcinkach!

Na Tak grają razem od ponad 6 lat. Na początku skład się zmieniał. Był perkusista i druga wokalistka, potem kongista, ostatecznie od 2012 roku występują jako trio: Dorota Krempa, Piotr Kala, Sebastian Napierała. Zagrali około kilkudziesięciu koncertów w całej Polsce. Obecnie promują swój trzeci album zatytułowany „Ewolucja”, który ukazał się 8 kwietnia br. W ramach trasy z nim związanej gościli ostatnio w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Białymstoku czy Puławach.

Jak piszą w materiałach promocyjnych, płyta zawiera 18 kawałków o odpowiedzialności, ignorancji i krzywdzie, którą stylizuje się na obietnicę lepszej egzystencji. Podejmuje temat lęku przed końcem, demonstruje tęsknotę za autentycznie wolnym światem. Wolnym od knowań polityków i garstki możnowładców. Pojawia się też kilka wątków o wyrazie bardziej intymnym będących nawiązaniem do liryki pierwszej płyty  – „Na raz”. Muzycznie to album bardzo różnorodny. „Wciąż używamy stylistyki jako narzędzia do wyrażania treści, które uważamy za szczególnie istotne”– podkreślają artyści. Toteż otagowanie ich muzyki nie przychodzi recenzentom łatwo. Sami przyznają, że jej źródła tkwią w punk rocku, nowej fali i trip-hopie. Na „Ewolucji” uzupełnione są dodatkowo o brzmienia współczesnego alternatywnego popu.

Ewolucja” powstawała w domowym studiu w Bychawce Drugiej na Lubelszczyźnie na przestrzeni dwóch lat od marca 2014 do lutego 2016 roku. Promują ją single: „Cudowny świat”, „Fobie”, „To czego nie ma”, „Mózg” i „Model”. Płyta dostępna jest w digitalu (iTunes, Empik), streamingu (Spotify, Tidal, Deezer) i na CD (dystrybucja Sonic).

DK
fot. Tylko Muzyka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.