Najlepsze lubelskie teledyski 2013 roku

Na początek zagadka. Co to jest? Mało do czytania. Dużo do oglądania. Podpowiem, że nie jest to książka dla przedszkolaków, ani komiks Marvela. Szybko zgadliście. Chodzi oczywiście o ranking Najlepszych lubelskich teledysków 2013 roku. Wersja long ukaże się Wam po kliknięciu w TEN link. Kolejność filmów na dalszych pozycjach jest przypadkowa. Subiektywna dycha uporządkowana tak jak trzeba poniżej.

10. Kara Boska – Życie za karę

1:30 tyle trwa kolejny po Cmentarzu teledysk zrealizowany do utworu Kary Boskiej przez Krzysztofa Dobosza ze Studia Fimowego Schiz. Zbitek mało pozytywnych newsów z serwisow informacyjnych doskonale oddaje niepokojący charakter muzyki projektu. Nie zawsze potrzeba słów, aby opisać stan współczesnego świata. W tym przypadku wystarczy sam obraz. Utwór pochodzi z wydanej na początku 2013 roku płyty o takim samym tytule. Album do pobrania za darmo za pośrednictwem serwisu bandcamp.

9. DrGree – Miłosny stalking

Miłosny stalking zrealizowało studio XVisuals movie Workshop. Jak informuje DrGree w rolę psa wcielił się… pies o wdzięcznym imieniu Gacek. Praca na planie spodobała mu się ponoć do tego stopnia, iż w obecnej chwili szykuje się do odegrania roli głównej w remake`u kultowego serialu Czterej pancerni i pies !

8. Late Again – Mr Independent

Lato się kończy. Mamy nadzieję, że chociaż muzycznie dostarczymy Wam tym kawałkiem trochę słońca i pozytywnego klimatu! – tak swój drugi teledysk zapowiadali na Facebooku muzycy Late Again.  Nawiązujący do kalifornijskiego punka Mr Independent jest jednym z trzech (obok Something About Kate The City of Lost, Broke and Forgotten) klipów promujących debiutancki album grupy.
Więcej o wykonawcy: Lato się skończyło?

7. JoBee Project – Magic

JoBee to pochodząca z Lubartowa artystka i prezenterka radiowa. Od 10 lat mieszka w Belgii gdzie w asyście swojego zespołu JoBee Project śpiewa jazz, soul, rock, pop i hip hop. Aktualnie wraz z producentem Marcinem Borsem pracuje nad albumem The Blossoming. Wydawnictwo zapowiada singiel Magic. Teledysk do niego został wyprodukowany w Brukseli przez kolektyw polskich artystek – Polish Workers Productions!

6. Tatvamasi – Collapse Of Time

Z uwagi na brak innych dokumentów musimy przyjąć, że właśnie tak powstało na planecie życie – napisali o video do Collapse Of Time muzycy Tatvamasi. Animację wykorzystując tekstury Marcina Sudzińskiego przygotował absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Rafał Kucharczyk. Odpowiedzialny jest on także za inny klip zespołu The borderlines are fading away. Utwór Colapse Of Time w innej, nieco skróconej wersji znajdziecie na płycie Tatvamasi Parts Of The Entirety.
Więcej o wykonawcy: Ty jesteś tym

5. Chłopcy Kontra Basia – Oj tak!

Klip do Oj tak! został przygotowany przez Marcina Wokana i Piotra Golemo z wrocławskiej Karuzeli. Zrealizowali oni także video do innego utworu zespołu – Wieczerza, za który zostali nagrodzeni Yachem. W Oj tak! wystąpili: Barbara Derlak, Marcin Nenko, Tomasz Waldowski, a także aktorzy Teatru Ziemi Chełmskiej: Barbara Szarwiło, Anna Wolszczak, Sławoj Czarnota, Zbigniew Moskal oraz Adrian Kwiatkowski.

4. Futurospekcja – Łamacz

Przed Wami pierwsze video projektu Futurospekcja Błażeja Gębury do singla Łamacz, który ukazał się nakładem SoFarUnknown Records w kwietniu ubiegłego roku. Singiel zwiastuje nadchodzący album Futurospekcji Ogrom. Reżyserią i wykonaniem teledysku zajęła się Aleksandra Sitańska.

3. Zagi – Być

Zdjęcia do teledysku zapowiadającego płyytę Uke zrealizowano przy niewielkim nakładzie finansowym w Ostrołęce w dniach 3-4 września 2013 roku. Scenariuszem, produkcją i montażem filmu zajęło się RDK Productions w składzie: Adam Wołosz, Radosław Kozak i Łukasz Smosarski. W Być wystąpili: Zagi (Natalia Wójcik) oraz Ewelina Frączek i Kacper Wikieł w roli ludzi bez twarzy.
Więcej o wykonawcy: Uke

2. PJ Projekt – Jesteś Kimś

Klip to utworu Jesteś kimś jest pierwszym obrazem promującym album PJ Projekt, w skład wchodzą Golden i Wukson. Większość zdjęć zrealizował Dawid Branecki. Montażem filmu zajął się Łukasz Jankowski. Za produkcję Jesteś kimś odpowiadają Złote Twarze, natomiast za gramofonami stanął niezawodny Dj Gondek. Rapowo – sportowa scena Lublina i Krasnegostawu w pigule. Obejrzyjcie koniecznie! Premiera płyty roboczo zatytułowanej Sekundy, minuty, godziny zaplanowana jest na ten rok.
Więcej o wykonawcy: Bez ograniczeń

1. Crab Invasion – Dart

Historia lubi się powtarzać. Rok temu wygrali w tej kategorii klipem do utworu Caps. Teraz triumfują dzięki Dart. Za oba teledyski odpowiedzialna jest Wiktoria Wojciechowska. Wiadomo nie od dziś – zwycięskiego składu się nie zmienia. Taneczne, surowe wideo podkreśla nowe środki ekspresji użyte przez zespół na debiutanckiej płycie Trespass. W Dart zatańczyli: Izabelin Radzikowska, Wiktoria Wojciechowska, Tomasz Bala, Tomek Skórzyński, Jakub Sikora i Robert Sikora.
Więcej o wykonawcy: Dart

Dominik Kleszko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.