Nowa epka Flemings

Od tygodnia cieszę się nową epką lubelskiego zespołu Flemings, zatytułowaną „Kliff”. Wydawnictwo ukazało się jak na razie tylko w digitalu, nakładem nowego lubelskiego labelu Begin Again Music (w katalogu m.in. Soulpete). Możecie je znaleźć na wszystkich platformach muzycznych zajmujących się tego typu dystrybucją. „Kliff” to dwa utwory – tytułowy i „Kevin” utrzymane w stylistce znanej ze wcześniejszych dokonań zespołu. To cały czas wypadkowa ejtisowych brzmień disco, nowoczesnej elektroniki oraz indie. Najlepiej twórczość Flemings określają tagi z ich profilu na Bandcampie: 80’s inspired music, electronic, Poland.

Przypominam, że Flemings tworzą:
Borys Kunkiewicz – podpora dwóch innych i zauważonych już w skali kraju projektów. Ze Stonkatank wygrał Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie, a w tym roku wystąpił na Soundrive Fest w Gdyni. Debiutancki album zespołu „Totem” powinien ukazać się lada chwila. Festiwalowe wojaże uskuteczniał także z Sumoo, co za tym idzie na konto może dopisać sobie występy na Open’erze czy Warszawskim Fesiwalu Filmowym.

Druga połowa Flemings to Łukasz Maron znany także jako Kiano – dj, rezydent lubelskiego klubu Dom Kultury. Łukasz to także 1/2 kolektywu didżejsko producenckiego Tulipany, odpowiedzialnego za remixy utworóch takich artystów jak The Dumplings czy Mikromusic. Jako producent ma na koncie współpracę z Natalią Moskal i Zagi.

flemings_ep

W związku z premierą „Kliffa” liczyłem po cichu na więcej… muzyki. Szkoda, że nie znalazły się tutaj porozrzucane po sieci starsze nagrania duetu „Words” i „I’m Fine”, (które nie ukazały się dotąd w formie fizycznej, ani nie trafiły na Spotify). Gdyby dorzucić do tego jeszcze remiks czy którąś z gotowych już akustycznych wersji wspomnianych utworów, to mielibyśmy epkę z prawdziwego zdarzenia.

Flemings jednak tak nie działają. Od początku kariery swoją twórczość dozują nam w małych dawkach. Najpierw jeden singiel, potem drugi w międzyczasie teledysk, remiks, acoustic version… a teraz z zapowiadanej od dawna epki wyszła im epeczka. Chyba to dobre podejście jest, bo ja już czekam na ich kolejny ruch.

DK

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.