Nowa lubelska muzyka: Wrzesień 2013

Znasz dobre polskie kapele? A może sam w jakiejś grasz? Pochwal się tym na facebookowej stronie Polski Metal. Projekt ma służyć promocji kapel metalowych, szczególnie tych z Lubelszczyzny. Jej twórcami są Marcin Studziński z Pracowni Artystycznej Chaosfera i członek grupy Saint Death Arkadiusz Teterycz. Siódma już odsłona Nowej lubelskiej muzyki to po części efekt ich dotychczasowej pracy. Przygotujcie się zatem na porcję mocnego łojenia od bandów z naszego regionu.

NML_07_2013


Saint Death – The Truth

W wakacje chełmski Saint Death umieścił na YouTube kawałek zapowiadający ich długo oczekiwaną debiutancką epkę. Wydawnictwo zarówno w formie elektronicznej jak i fizycznej powinno ujrzeć światło dzienne lada moment. Z tej okazji BSNK będące patronem medialnym płyty ma dla Was oficjalne promocyjne wlepki. Ktoś chętny? Więcej o Saint Death TUTAJ.

 

Workplace – Blind Reflections EP

31 sierpnia lubelski Workplace udostępnił w sieci epkę Blind Reflections. Mini album nagrano i zmiksowano w Aurora Studio. Za jego oprawę graficzną odpowiada Marcin Studziński . Szeregi grupy zasilił ostatnio Sebastian Sobecki, znany z zespołu Eris Is My Homegirl, co nie pozostało bez wpływu na obecne brzmienie zespołu. Blind Reflections to fuzja punka oraz post hard-core. Jest szybko, kąśliwie, melodyjnie i bezpardonowo. Całość promuje singiel Cemetery of Fallen Stars. Obecnie zespół pracuje nad klipem do utworu Mental Puke. Epka do ściągnięcia z Bandcampa.


Joe Sixpack – Ślepiec EP

28 sierpnia 2013 r. miała miejsce premiera nowego, zawierającego 3 utwory materiału punk metalowego Joe Sixpack Ślepiec. Utwory Ślepiec, Tindalos i Minus nagrano w Studio Warthog w Lublinie. Mixem zajął się  Hoodee. Zdjęcie na okładkę wykonał niezastąpiony Marcin Studziński. Poza tym zespół wydał również płytę z wyborem najlepszych numerów z jego dotychczasowych wydawnictw. Kompilacja jest do kupienia wyłącznie na koncertach.

Major Kong – 12” Split

Dwa trailery nowego materiału, który ukarze się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku zamięścił na soundcloudzie Major Kong. Panowie ukończyli podobno już pięć tracków. Na winylu jednak póki co wydają znaną od kilku miesięcy Sekwoję. Split Keef Mountain​/​Major Kong​/​The Ruiner​/​Helminto będzie miał premierą 12 listopada. Płyta wyjdzie nakładem niezależnej wytwórni Ulterior Tapes.

Ape To God – Ape To God

Ape To God to lubelska formacja utworzona w czerwcu 2011 roku przez byłych członków stonerowego We Are Dead: Mariana (gitara, Psychophobia), Radka (perkusja, Fanthrash, Coffins) i Bartka (wokal, Fateborn). Skład uzupełnili Krzak (gitara) i Przemek (bas, Coffins). Projekt łączy w sobie elementy groove, fascynacje różnymi rodzajami metalu, inspiracje twórczością Stanleya Kubricka oraz filozofią hedonistyczną i dystopijnymi wizjami społeczeństwa. Debiutancka epka spotkała się z przychylnymi recenzjami branżowych mediów: Pure Metal Magazine, Global Metal Apocalypse, Metal Rulez czy Limitera. Na Ape To God znajdziemy cztery utwory: Doomsday Machine, Ape To God, Fire And Straws, God To Ape. W sumie niespełna dwadzieścia minut grania w stylistyce groove death metalowej. Epka powinna przypaść do gustu również fanom thrashu doprawionego mocnym growlem.

Nowe single wydali ostatnio Bremenn i Sinnerglide. Piszę o tym TUTAJ. Niedługo natomiast postaram się Wam przybliżyć dwie krasnostawskie kapele Sierść Brutusa i Koryto Wieprza.

  Dominik Kleszko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.