Nowe wideo: Na Tak „To, czego nie ma”

Kiedy miałem dziewięć lat dostałem od rodziców książkę, były to bałkańskie bajki Diabelskie skrzypce” Michała Federowskiego. Bajki te były przepełnione przemocą, zbrodnią, której motywy trudno było odkryć. Niedawno kiedy obserwowałem sroki i ich motywację do zabijania przypomniałem sobie ową książkę, a to co poczułem wydało mi się równie niezrozumiałe, co bliskie – taką informacje w związku z premierą teledysku To, czego nie ma” na stronie internetowej zespołu Na Tak zamieścił jeden z jego członków. Inspirowany opowieściami o narodzinach, życiu i śmierci utwór jest zapowiedzią trzeciej płyty lubelskiej formacji. Ukaże się ona wiosną 2016 roku.

Jak informują twórcy, ich muzyka to stylistyczne nawiązanie do nurtu new wave, chociaż taka klasyfikacja jest sporym uproszczeniem. Słuchacz może w niej odnaleźć nawiązania do: popu, rocka, muzyki klubowej, krautrocka, jazzu, a nawet muzyki dancingowej. Na Tak wychodzą poza ramy, ponieważ uważają, że styl muzyczny jest tylko narzędziem do wyrażania treści, które obracają się wokół natury współczesnego człowieka – chciwego, pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system.

Na Tak zajmują się również twórczością wideo performace, czego efektem są antyteledyski” powstające do ich utworów. Są producentami i wydawcami swojej muzyki. Do tej pory wydali dwa albumy: Na Raz” i 13″. Od czterech lat koncertują w całym kraju, często u boku uznanych polskich wkonowców m.in. 1984, Closterkellera czy Bartosza Słatyńskiego. Na Tak zakwalifikowali się także do półfinału tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych”, po zwycięstwie w eliminacjach, które odbyły się w warszawskim klubie Fugazi. Obecnie działają w podlubelskiej Bychawce. Od 2011 roku zespół był wielokrotnie wyróżniany w rocznych podsumowaniach BSNK na najlepsze lubelskie teledyski, single, epki i płyty.

 

Materiały prasowe
przetworzył Dominik Kleszko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.