Nowe Źródła

Organizatorzy Festiwalu Folkowisko, zapraszają do udziału w konkursie „Nowe Źródła”, który odbędzie się w malowniczym Gorajcu na Roztoczu w dniach 1-2 maja 2015. Przegląd jest skierowany do początkujących artystów w wieku od 15 do 25 lat, którzy chcą zdobyć doświadczenie w prezentowaniu swojej muzyki na scenie, dowiedzieć się jak promować swoją twórczość, a przede wszystkim – jak łączyć tradycję z nowoczesnością.

Wśród nagród organizator oferuje między innymi nagranie i wydanie singla w studio Tomedia.eu, inne nagrody rzeczowe, a także występ na Festiwalu Folkowisko. To nie ma być wyłącznie przegląd, prezentacja twórczości młodych artystów. Chcemy ich także przekonać do poznawania nowych źródeł dla inspiracji, które jak sądzimy można odnaleźć w tradycji – mówi Maciej Piotrowski ze Stowarzyszenia Folkowisko. Oprócz koncertu laureatów konkursu planowane są warsztaty rozwoju i inspiracji dla młodych twórców. Ich celem będzie przygotowanie muzyków do pierwszej wizyty w studio oraz zdobycie wiedzy potrzebnej do efektywnego promowania swojej twórczości. Koncert mistrzowski da bieszczadzka artystka Angela Gaber.

Do projektu angażuje się lokalną społeczność z naszej gminy – panie z Kół Gospodyń Wiejskich jako prowadzące warsztaty i członkinie jury.

Do udziału zaproszeni są muzycy w wieku od 15 do 25 lat z miejscowości do 65 tys. mieszkańców. Młodzi artyści będą wysyłać nam wykonywane przez siebie piosenki w formie amatorsko nagranego filmiku lub materiału dźwiękowego. Organizatorzy nie wymagają profesjonalnego nagrania, by nie dyskwalifikować osób, które nie mają możliwości ich realizacji. Ze zgłoszeń piątkę finalistów wybierze komisja konkursowa Stowarzyszenia, pięć osób zakwalifikują internauci w otwartym głosowaniu.

Nowe Zrodla

W celu zgłoszenia się:
1. Zapoznaj się z regulaminem i w razie problemów z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.
2. Wypełnij formularz znajdujący się pod tym linkiem – Formularz zgłoszeniowy Nowe Źródła 2015.
3. Wrzuć DWA nagrania na Youtube bądź dołącz do przesyłanego maila.
4. Prześlij formularz i link do Youtube’a lub nagrania w osobnych plikach na mail: nowezrodla@gmail.com.

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na stronie konkursu.

Materiały organizatora

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.