Nowy singiel: Flemings – I’m Fine

Byli tacy co myśleli, że „Words” to był jednorazowy wystrzał, a udzielający się w innych projektach Kiano i OBRS porzucili Flemings w diabły! Tylko kilka koncertów w ciągu ostatnich miesięcy i brak zapowiadanej od niepamiętnych czasów epki mógł nasuwać takowe podejrzenia.

Wystarczyło jednak uważnie śledzić ich social media, aby wiedzieć, że jest inaczej. Na początek, w oczekiwaniu na nowe autorskie kompozycje dostaliśmy od nich cover utworu The White Stripes „Seven Nation Army”. Premierowo nagrania z mającej ukazać się przed wakacjami epki Kiano zaprezentował jeszcze w lutym ubiegłego roku na antenie Radia Centrum w audycji „Syntezator”. W sierpniu na youtubowym kanale Balcony TV w wersji live objawiło się jedno z nich – „I’m Fine”. Miesiąc później Flemingi w poszerzonym o Lesława Krasonia (gitara basowa), Łukasza Zdolskiego (gitara) i Daniela Rutkowskiego (perkusja) zarejestrowały „I’m Fine” na żywo jeszcze raz, tym razem w rozbudowanej aranżacji i na swoim terenie, bo w Radio Lublin. „I’m Fine (Radio Lublin Live Session)” dołączono do digitalowej wersji singla, a video zrealizowane przez Pawła Wagę wylądowało na oficjalnym kanale YouTube duetu.

Wersja studyjna drugiego oficjalnego singla Flemings została zamieszczona 18 lutego na platformie Soundcloud. Dodatkowo otrzymaliśmy dwa bonusy: rzeczony wykon z radia oraz remix autorstwa Teielte. „I’m Fine” szybko zebrał pochlebne recenzje. O dopieszczonych hookach, bridgach, chorusach i wyższością Flemings na Kamp! rozpisał się Porcys. Nu disco’wej premiery nie przegapił także Brand New Anthem. Zatem i ja dokładam swoją cegiełkę, niech ta dobra wiadomość dotrze do każdego z 1070 lajkujących BSNK! Bo jako Lublinianie (nawet tacy troszkę na wyrost jak ja) mamy się czym chwalić. Już dawno takiego muzycznego dobra nie było nad Bystrzycą. Młodzi, piękni, utalentowani. Chuchać, dmuchać i bacznie obserwować TU, TU i TU!

Na koniec dla przypomnienia zespołowe bio „z jajem”:
Flemings tworzą dwaj indywidualiści wychowani na dwóch skrajnych biegunach muzycznych. Od 80’s, przez muzykę gitarowa aż po nowoczesna elektronikę – tak szerokie spektrum inspiracji cechuje muzykę grupy.

Łukasz Maron (odpowiedzialny za kompozycje) – rocznik 83. Promotor muzyki i Dj od prawie 10 lat. Miłośnik analogów. Członek kolektywu Tulipany. Nie starzeje się i nigdy nie śpi.
Borys Kunkiewicz (wokal) – rocznik 88, mieszkający w Lublinie. Z wykształcenia inżynier architekt, z zamiłowania muzyk / producent muzyczny. Oprócz Flemings udziela się w 2 innych projektach: OBRS i Stonkatank. Je mięso, pije, nie pali.


Opracował:
Dominik Kleszko
fot. Pawel Kpolski

One Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.