Nowy singiel jZamojskiego „Ap 21, 1”

Z przyjemnością prezentujemy klip i singiel promujące solową płytę  jZAMOJSKIego „Sześć”Na singlu „Ap 21, 1” poza wersją oryginalną utworu można znaleźć pieć najlepszych remixów, które wybrało jury w składzie Marcin Cichy (Skalpel), Marcin Flint i Jakub Zamojski. Remixy zostały nadesłane na konkurs, który został ogłoszony przez wydawcę albumu „Sześć” SuperSoundLabel i samego artystę. Tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

1. Ap 21, 1 (oryginal)
2. Ap 21,1 (Shileeth remix)
3. Ap 21,1 (Palmer Eldritch remix)
4. Ap 21,1 (Sz jak szfeter remix)
5. Ap 21,1 (Polyx remix)

Darmowy singiel wydany pod patronatem BSNK można pobrać w formatach mp3 i wave ze strony SuperSoundLabel.

jZAMOJSKI (wł. Jakub Zamojski) to pochodzący z Lublina muzyk, producent, instrumentalista, inżynier i realizator dźwięku. Od 2008 roku współtwórca duetu HALF OF A dB (wcześniej B.R.O.) w ramach, którego wydał 3 albumy, podcast i kilka luźnych utworów. EP wydane w 2010Analog People In A Digital World” (Noecho Records, UK 2010) zdobyło uznanie zarówno słuchaczy, muzyków jak i dziennikarzy muzycznych (recenzje pojawiły się m.in w papierowym wydaniu Kuriera Lubelskiego czy na blogu Bartka Chacińskiego, który ocenił ją na 7/10). Dzielił scenę z Władysławem Komendarkiem, Niewinnymi Czarodziejami, Teielte, Wax Tailorem, Emiką i Dosh’em.

W lutym Jakub br. wydał album „Sześć” (recenzja TUTAJ) będący swoistą kontynuacja i rozwinięcie ostatniego pełnoprawnego, nagranego jeszcze w duecie z Konradem Zamojskim wydawnictwa „Analog People In A Digital World”. Płyta to „…ambientowe przestrzenie, usypiające czujność słuchacza, które ustępują pod wpływem gwałtownej jazzowej perkusji, która połączona z muzyką konkretną wyprowadza z letargu. Są też momenty, gdy mamy do czynienia z typowo hip-hopowym podejściem do tworzenia struktur dźwiękowych…”.

Pochodzący z niej utwór „J 8, 48” znalazł się na wydanej przez BSNK, Miasto Lublin i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego płycie „Nowa Lubelska Muzyka”.


Wykorzystano materiały promocyjne SuperSoundLabel
Opracował: Dominik Kleszko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.