Obsługiwacz

Twórca albumu „Życie za karę” Leszek Szymaniak już po raz trzeci w tym roku zawita do Sali muzycznej Krasnostawskiego Domu Kultury, aby uraczyć nas oryginalną mieszanką industrialu ambientu, elektro i dźwięków terenowych. 13 grudnia o godz. 20:00 artysta zaprezentuje się w dwóch odsłonach: solo jako Kara Boska i z duetem Domy Towarowe.

Plakat

Leszek Szymaniak to poeta, performer, felietonista portalu „BSNK”, a przede wszystkim „obsługiwacz” syntezatorów, automatów perkusyjnych i samplerów. Jako Kara Boska występował m.in. podczas lubelskiej „Nocy Kultury”,„Dniach Krasnegostawu” i przeglądzie „Krasnystaw Rocks!”. Jego wydana własnym sumptem płyta „Cementowy pejzaż” będąca zapisem wrażeń artysty z eksploracji lubelskich miejsc opuszczonych została zauważona przez branżowe portale: „Nowamuzyka”, „DarkPlanet” i „Magnetoffon”.

Od kilku miesięcy udziela się także w formacji Domy Towarowe łączącej hałas spod znaku industrial /electro ze słowem. Jej przekaz w warstwie tekstowej jest dosadny i jednoznaczny ale bez użycia wulgaryzmów. To wypadkowa energii punk rocka i sprzeciwu wobec istniejącego stanu rzeczy.

Występy obu projektów zostaną tradycyjnie uzupełniony pokazem zdjęć i filmów przedstawiających miejsca pominięte na turystycznych mapach Lubelszczyzny.

 

Więcej:

YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCFoffcQqrQSzmF_37f_wMOw

Bandcamp
http://karaboska.bandcamp.com/

Soundcloud
https://soundcloud.com/leszek-wniebog-osy

 

Dominik Kleszko

One Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.