Odmienne osobowości

Sorr(y) powstał w 2013 w Lublinie. Założyło go dwóch przyjaciół Sebastian Obara i Rafał Rudzki. Przyświeca im chęć tworzenia czegoś miłego dla ucha i zarazem niebanalnego brzmieniowo. Łączą rock, indie, blues i… disco polo.

Początki projektu sięgają nieco wcześniej – do czasów licealnych. Panowie wspólnie na scenie wystąpili po raz pierwszy w 2012 roku. Wielokrotnie myśleli o założeniu zespołu lub nagrywaniu razem, ale zawsze kończyło się to niepowodzeniem. Powodem były zbyt różne upodobania muzyczne i inspiracje. Z jednej strony jazz, mocny rock, a nawet progresywny metal. Z drugiej funk, soul i folk. Wspólnie dzielą jedynie ogromne zamiłowanie do bluesa.

Kolejne podejście, które w końcu przyniosło wymierne efekty miało miejsce pod koniec 2013 roku. Sebastian przedstawił Rafałowi szkic jednej ze swoich piosenek. Doszli do wniosku, że może wyjść z niego coś ciekawego. Postanowili na jego podstawie zbudować utwór i go nagrać. Pracowali nad tym numerem (i kilkoma innymi) od stycznia. Godziny nagrywania, drastyczne zmiana tonacji i kłótnie o najdrobniejsze szczegóły. Mieli ochotę znowu zrezygnować.

Tak powstało Lies. Pomysłodawcą kawałka był Sebastian Obara. Napisał do niego tekst, który sam zaśpiewał. Rafał Rudzki (znany z Panda Needs a Bamboo) zagrał na basie, klawiszach i gitarze. Zajął się także miksem utworu. Singiel trafił na stronę ŠKODA Auto Muzyka, gdzie bierze udział w konkursie na najlepszy utwór do jazdy samochodem. Znajdzie się również na płycie Nowa Lubelska Muzyka – firmowanej przez nasz blog.

Sebastian i Rafał mówią, że jeśli czas pozwoli będą kontynuować to, co zaczęli. Być może w rozszerzonym składzie, bo Lies to dopiero początek.


Na podstawie korespondencji e-mailowej z Rafałem Rudzkim

opracował Dominik Kleszko

2 Comments

  1. Pingback: Koniec Sorr(y)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.