„Okno na teatr” potrzebuje Twojego wsparcia!

Krasnostawski projekt teatralny „Okno na teatr” powraca! Młodzież z Krasnegostawu, przy użyciu nowej metody Teatru Forum chce twórczo przepracować bliskie sobie problemy. Te działania to dla nich ważna przestrzeń, forum, gdzie szukają sposobów i metod wychodzenia z opresji. Ich celem jest stworzenie dwóch spektakli, o rodzinie i kobiecości ,których premiera odbędzie się w dniach 8 i 10 czerwca.

Do realizacji tych założeń potrzebne są fundusze. Dlatego na portalu „Zrzutka.pl” uruchomiono pierwszą w Krasnymstawie zbiórkę crowdfundingową. Wpłacone przez Was pieniądze „Okno na teatr” przeznaczy na: sfinansowanie warsztatów teatralnych i wsparcie reżysera, wyjazd na spektakl Teatru Forum dla uczestników projektu, warsztaty antydyskryminacyjne związane z tematem spektakli, pokrycie kosztów administracyjnych, technicznych czy promocję wydarzenia. Na ten moment udało się zebrać 26 % z docelowych 2.500 zł. Do końca akcji zostało dwa tygodnie.

ONT_2017_01

W zamian za dorzucenie się do projektu będzie można skorzystać m.in. z warsztatów teatralnych lub zarządzania projektem czy wziąć udział w bankiecie popremierowym.

W 2017 roku „Okno na teatr” skupia się na pracy metodą Teatru Forum. To forma interaktywnego poszukiwania rozwiązań problemów społecznych stworzona przez Augusto Boala, brazylijskiego pedagoga i reżysera. Widzowie – aktorzy mają możliwość podjęcia interwencji w bliskich im, trudnych tematach i analizy sytuacji.

W projekcie uczestniczy grupa Mango czyli 16 osób w wieku 14-18 lat z terenu całego powiatu . Próby i zajęcia odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie.

Projekt koordynuje Izabella Gawęcka, kulturoznawczyni, animatorka i menedżerka kultury, trenerka. Absolwentka m.in. Dramowej Akademii Wolontariackiej Stowarzyszenia Praktyków Dramy Stop-Klatka, Kursu Teatru Forum Fundacji Drama Way.

BSNK patronuje przedsięwzięciu.

Obserwuj projekt na: Okno na teatr
Dorzuć się TU!

 

Okno na teatr / Zrzutka.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.