Palinocka pod Światowidem

Nieformalna grupa reanimatorów kultury „Pod Napięciem”, Krasnostawski Dom Kultury, Stowarzyszenie Twórców Kultury „Paleta”, WOPR Krasnystaw, Krasnostawski Ruch Ekologiczny „Viridis” oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają mieszkańców Krasnegostawu, a także osoby z innych bliższych i dalszych stron naszej globalnej wioski na krasnostawskie sobótki – „Palinockę pod Światowidem” w Zaułku Kultury.

W programie wydarzenia m.in. widowisko obrzędowe, fire show w wykonaniu Grupy Liczi znanej z projektu „Okno na teatr”, tradycyjne sobótkowe ogniska oraz  koncert folkowego zespołu Fraktale.

Palinocka_plakat

Fraktale to polsko-białoruski duet folkowy. Zespół wyróżnia to, że każdy z Panów gra na co najmniej dwóch instrumentach jednocześnie. Projekt powstał w 2009 roku w lesie pod Lublinem, ale dopiero jesienią 2014 roku muzycy otworzyli się na publikę ze swoim fraktalnym projektem. Wcześniej udzielali się w różnych formacjach folkowych. Fraktale czerpią inspirację z przyrody oraz muzyki ludowej różnych części świata. Posiadają bogate i urozmaicone instrumentarium. Grają m.in. na własnoręcznie wytworzonych: lirze korbowej i didgeridoo.

Jak informują organizatorzy wydarzenie jest apolityczne i nie będzie miało charakteru religijnego. Palinocka będzie skoncentrowana na walorach edukacyjnych, historycznych i kulturalnych. Głównym celem inicjatywy jest upowszechnienie wiedzy o tradycyjnej obrzędowości ludowej a także uczczenie najkrótszej nocy w sposób bliski obyczajom naszych przodków.

Sobota 20 czerwca 2015 r.
Godz. 20:00
ul. Zaułek Nadrzeczny (Stanica WOPR)
Wstęp bezpłatny!

Więcej:
TUTAJ

Materiały organizatorów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.