Parking

Powstał w Krasnymstawie kolejny parking. Piszę kolejny, ponieważ całkiem niedawno wyznaczono takie miejsce za mostem, na Grobli. To cudowne dzieło może wreszcie służyć mieszkańcom miasta i mogą oni parkować na nim swoje auta. Niestety ludność chyba nie zna na rzeczy i nie potrafi docenić wysiłków władzy w usprawnianiu jej życia.

Na całym parkingu przy ul. Grobla naliczyłem ostatnio 6 samochodów, na tym nowo powstałym przy ul. Piłsudskiego owszem więcej, ale również były wolne miejsca. Zresztą na pobliskim tego typu obiekcie przy tej samej ulicy (koło banku) także widziałem sporo luzu. Natomiast przechodząc ulicami miasta widzę auta stojące na poboczach jezdni oraz na chodnikach, trawnikach. Miałem również przygodę z pewnym kierowcą który jadąc po chodniku mało mi nie zmiażdżył stopy i krzyczał żebym uważał. Rozumiem, że do sklepu to najlepiej prawie wjechać samochodem po czyichś nogach i załadować zapas zakupów jakby jutro miała wybuchnąć wojna atomowa. Po powrocie do domu zaparkować go przed samym blokiem, na chodniku. Po co podejść parę metrów? Lepiej bliżej, ma się go na oku i sąsiedzi widzą jakie ma się auto. A że komuś to przeszkadza, że nie może przejść, przejechać wózkiem czy rowerem? No to co? Nierzadko ten co stawia swój samochód pod czyimś nosem, jeszcze włącza na cały regulator swoją ulubioną muzykę, myje auto a piana płynie wprost pod nogi… Bo to jego, on ma prawo. Niech tylko ktoś spróbuje dotknąć jego lśniącej blachy, zaraz włączy się piekielny alarm i jest skuteczna pobudka w środku nocy.

Parking_01

O atrakcje nocne dbają również ,,wyścigowcy’’ ,którzy przy ul. Okrzei zajefajnie palą gumę. Przecież są u siebie. Wolno im. Tylko czasem zdarza się wypadek i ktoś ginie lub jest ranny i trzeba go żałować. Ale jest jeden pozytyw. Ostatnio zauważalny jest wzrost ilościowy różnego rodzaju marszów. To zdrowa tendencja. Ludzie w ten sposób ograniczą emisję spalin i poprawią tężyznę fizyczną.

 

Leszek Wniebogłosy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.