Piosenka, co kobiety ma imię

W sobotę 8 marca o godz. 18.00 w sali widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury wystąpi lubelski wokalista Łukasz Jemioła. Przygotujcie się na poruszające wykonania z kręgu starego amerykańskiego bluesa, zabawę przy imprezowym polskim folklorze miejskim czy stylowe interpretacje rodzimych standardów rockowych. Wspólny język z artystą znajdziecie również, jeżeli słuchacie piosenki autorskiej lub jesteście wielbicielami techniki gry gitarowej zwanej fingerpicking. Łukasz bowiem nie tylko świetnie śpiewa, ale i znakomicie akompaniuje sobie na gitarze. A do tego jeszcze sam robi niezłą konferansjerkę.

Jemioła_plakat

Łukasz Jemioła pochodzi z Limanowej w Małopolsce. Jest absolwentem Wychowania Muzycznego UMCS w Lublinie. Ma za sobą występy na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Retro w Teatrze Polonia, Nocach Teatru i Poezji w Augustowie czy w ramach Kabaretowej Sceny Trójki. Wziął udział w drugiej edycji programu TVN X Factor. Ostatnio koncertował i nagrał płytę z Włodkiem Pawlikiem – tegorocznym laureatem nagrody Grammy. W ubiegłym roku prowadził Chatka Blues Festiwal. Na co dzień udziela się w lubelskiej Grupie Improwizacji Teatralnej No Potatoes i rockowym zespole Backbeat. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in.: I nagrody i nagrody dziennikarzy 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Autorskiej w Żytomierzu na Ukrainie, nagrody na II Prezentacjach Muzycznych Latin Jazz w Krakowie.

W repertuarze artysty oprócz autorskich kompozycji znajdują się piosenki: Roberta Johnsona, Boba Dylana, Beatlesów oraz… okazjonalnie Milano i Tomasza Niecika. W Krasnymstawie specjalnie z okazji Dnia Kobiet wykona utwory, których tytuły zawierają kobiece imię. Od szlagieru Ach, Ludwiko Juliana Tuwima po Baśkę Wilków.

Dominik Kleszko

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.