Przed premierą: Haronim

Już 21 października 2014 r. odbędzie się oficjalna premiera nowego wydawnictwa Fundacji Kaisera Söze – „Haronim”. Materiał to utwory powstałe na podstawie podkładów śp. Konrada Chyla i wokalu/tekstów Anonima z zespołu Open Source.

Projekt miał powstać w 2009 r. – wyjaśnia Anonim. Wówczas nagraliśmy jednak tylko utwór „opcja”. Część bitów Chyla mnie przerosła. Nie potrafiłem wtedy napisać i nagrać czegoś spójnego z warstwą muzyczną. Poza tym obaj już wtedy mieliśmy zupełnie inne projekty, na których się skupialiśmy. Chylo poszedł w stronę muzyki improwizowanej i swoich autorskich sytuacji dźwiękowych. Ja współtworzyłem lekki, akustyczny hip-hop z grupą Open Source. Gdy w 2013 r. zginął Chylo, przypomniałem sobie o niedoszłym, wspólnym projekcie. Ciężkie refleksje w krótkim czasie przeobraziły się w teksty do każdego z bitów i pomysł na ich wykonanie. Rozwinąłem w tym celu koncepcję abstraktrapu, do której rzadko wracałem po nagraniu „opcji”. Powstał abstraktrans. Całość do już istniejących aranży. Zaskoczyło mnie, z jaką łatwością po tych kilku latach udało mi się napisać teksty do pozostałych bitów Harpa. Myślę, że mogła być to dokładnie ta jedyna chwila, w której mogły one powstać.

Dodatkowo na płycie znajduje się pięć remiksów takich artystów jak: 1988, Łukasz Szulc, Tomasz Młynarski, Kucharczyk i Rwetes.

Od jutra album będzie dostępny do pobrania tu: www.kaisersoze.pl/netlabel/, a do odsłuchu i pobrania tu: www.kaisersoze.bandcamp.com

Wspólne odsłuchanie płyty „Haronim”: Szklarnia (Lublin), 21 października 2014, godz. 20:00.

 

Materiały promocyjne: Fundacja Kaisera Söze / Open Source

One Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.