Przed premierą: ParaVan – Paper Trees

W ostatni czwartek – 2 października 2014 r. ParaVan rozpoczął koncertową promocję nadchodzącej epki „Paper Trees”. Zespół zagrał w szczelnie wypełnionym międzynarodową publicznością lubelskim klubie CaxMafe. Po koncercie udało mi się porozmawiać z dwoma członkami kapeli Maciejem Kacperczykiem i Mikołajem Gwozdą. Oto co powiedzieli:

O koncercie…
Przyszło dużo ludzi. W pubie obecni byli Niemcy z wymiany międzyszkolnej. Szkoda, że przez problemy z nagłośnieniem nie wszystko nam do końca wyszło. Klub jest bardzo fajny. Ładnie wygląda, ale nie da się w nim grać koncertów rockowych. Publiczność jednak dobrze się bawiła. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli. Zaskoczyła nas tak duża frekwencja.

O trasie koncertowej…
W najbliższym czasie zamierzamy odwiedzić Białystok, Bydgoszcz, Łódź, Poznań. 22 października 2014 r. zagramy razem z Mel Tripson i Modern Lies w warszawskich Wypiekach Kultury. Zapraszamy!

O pracy w studio nagraniowym…
Jesteśmy tak zwanym zespołem studyjnym. Przy nagrywaniu nasza kreatywnośc nie ma końca. Powiemy nieskromnie, że jesteśmy też dobrymi producentami. Na żywo jest nam jednak czasem trudno zaprezentować nasze pomysły w takiej postaci jakiej byśmy chcieli. Musimy się bardziej zgrać. Pracujemy usilnie, aby ten element poprawić.

O oprawie graficznej…
Twórcą szaty graficznej epki jak i naszego wizerunku jest laboratorium kreacji „CreLab”. Oczywiście sami również stramy dodać sie coś od siebie, szczególnie poprzez osoby Pawła i Macieja Kacperczyków.

O teledysku „Wavin’ Dancefloor”
Pracę nad klipem rozpoczęliśmy w lipcu. Trzykrotnie podchodziliśmy do realizacji zdjęć. Ostatecznie nagraliśmy wszystko w domu. W końcowym etapie prac posłuszeństwa odmówił nam komputer. Sprzętowo pomógł nam Mateusz Fidut. Dlatego w opisie na YouTubie widnieją nazwiska dwóch montażystów – Mikołaja Gwozdy i Mateusza właśnie.

O epce…
„Paper Tress” ukaże się w październiku. Epka właściwie jest już gotowa. Czekamy na przesyłkę z tłoczni. Będzie dostępna także w formie digitalowej. Znajdzie się na niej pięć utworów, w tym znane już single. Być może „BlacMilk” i „Wavin’ Dancefloor” są podobne do siebie, tak jak nam niektórzy zarzucają. Chcieliśmy jednak, żeby cała epka była w podobnym klimacie. Aby definiowała styl zespołu. Niemniej jednak na „Paper Trees” znalazły sie dwa bardzo dance’owe i elektroniczne utwory. Będziecie zaskoczeni!

Więcej o zespole:
Oficjalna strona
Facebook
Soundcloud
YouTube

Z zespołem ParaVan
rozmawiał Dominik Kleszko

One Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.