PREMIERA SINGLA „ORPHAN GHOST” PLUG&PLAY

16 czerwca będzie miała miejsce oficjalna premiera singla zespołu Plug&Play pod tytułem Orphan Ghost. Wydany przez niezależną wytwórnę Too many fireworks bogato aranżowany utwór, będący logiczną kontynuacją stylistyki poprzedniego wydawnictwa (Reisefieber EP) bazuje na chwytliwym patencie męsko-damskich wokali wyśpiewywanych wraz z charakterystycznym energicznym motywem basów i syntezatorów oraz hymnicznym refrenem.

Plug&Play to polski zespół muzyczny znany z łączenia melodii kojarzonych z lepszą stroną lat osiemdziesiątych ze współczesnymi tanecznymi rytmami. Znakiem rozpoznawczym Plug&Play jest szeroko brane elektryczne i elektroniczne brzmienie, często niesztampowe instrumentarium, męsko-damskie wokale oraz stylistyczne skoki w bok sprawiające, że styl grupy jest nie do podrobienia.

Plug&Play_2014
Muzycy zdążyli zaskarbić sobie uznanie niezależnych, opiniotwórczych dziennikarzy i blogerów muzycznych. Wydana w 2013 roku Reisefieber została uznana przez We Are From Poland – EP-ką roku, a Plug&Play zaskarbił sobie sympatię fanów muzyki niezależnej w Polsce i za granicą. Koncerty grupy to konkretna porcja witalnego grania, kompozycji przemyślanych i wykonywanych z pełnym zaangażowaniem na scenie.

Premiera internetowa singla odbędzie się na portalach cyfrowych m.in. iTunes. Amazon , Bandcamp i Gogoyoko . Będzie również dostępny dostępny Spotify i Wimp.

Na wydawnictwie znajdzie się także utwór Little Girl on a Big Bike, który stylistycznie nawiązuje do najlepszych dokonań  new wave lat osiemdziesiątych, zespołów Simple Minds, Echo&Bunnymen lub The Teardrop Explodes.

Żródło: Make Music Agency

One Comment

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.