Przybliżamy: Basement Chill

Basement Chill
Już od ponad miesiąca możemy słuchać debiutanckiego singla tria Basement Chill. Utwór „Breathe” został udostępniony do darmowego pobrania na Bandcampie. Piosenka zapowiada epkę, nad którą zespół obecnie pracuje pełną parą.

Basement Chill powstał jesienią ubiegłego roku w Lublinie. Tworzą go Bartosz Meksuła (wokal), Wojtek Kluza (klawisze) i Maciej Młynarczyk (gitara). Ich inspiracje sięgają różnorodnych stylów muzycznych. Wojtek lubi Jamesa Blake’a i innych wykonawców z kręgu UK garage oraz dubstepu. Bartek wychował się na rocku lat 60-tych i 70-tych. Później zasłuchiwał się w grune’u i jazzie. Maciek woli cięższe brzmienia typu hardcore czy punk. Od momentu gdy gra w Basement Chill dużo obcuje z postrockiem i muzyką elektroniczną.

Tą mieszankę bodźców i natchnień przekładają na swój zespół, nie ograniczając się w żaden sposób. Każdy daje coś od siebie. Za teksty odpowiada Bartek, który piszę o tym, co go w danym momencie życia dotyczy. Muzyka to wynik współpracy dwóch pozostałych członków kapeli. Z tego wszystkiego powstaje styl, który ciężko określić. Sami mówią, że grają indie rock. Niemniej jednak. „Breathe” otagowali także jako: alternative, ambient rock, chillout, chillwave i dreamy. Chcą, by ich powstająca w domowych warunkach twórczość relaksowala i uspokajała słuchaczy.

Prywatnie prowadzą dość luźny tryb życia. Względem Basement Chill nie sięgają z planami daleko w przyszłość. Rozwój muzyczny, wydanie epki, pierwsze koncerty i wypromowanie się – to ich priorytety na najbliższe miesiące. Pierwszy sukces w tym kierunku mają już za sobą. Jest to występ w programie „Przestrzeń dźwiękowa” TVP Lublin, z którego to zaczerpnąłem większość informacji do tego wpisu.

 


DK
fot. Przestrzeń Dźwiękowa, Basement Chill

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.