Przybliżamy: bknd

W ostatnich tygodniach nakładem gdyńskiej Latarni ukazały się dwa wydawnictwa z udziałem Cypriana Wolińskiego. Cyprian aka bknd wielokrotnie pojawiał się na fanpagu BSNK z utworami reprezentującymi serię płyt „Unreleased”. Do tej pory ukazały się trzy albumy sygnowane tym tytułem. Znajdziecie je na Bandcampie artysty. Ostatni dodatkowo trafił do sklepu Latarni na tej platformie. „Unreleased vol. 3″ to pierwsze 100% digitalne wydawnictwo zrealizowane przez label. Włączone do jego katalogu spontanicznie, po dobrym przyjęciu kasety „Bumpshere Tape” duetu Dušt::ers, współtworzonego przez bknd.

bknd

bknd to niemający jeszcze dwudziestu lat producent z Lublina. Jak sam mówi, jego życie zmienił J Dilla. Niemniej jednak inspiracji szuka bliżej siebie – w jazzie oraz muzyce elektronicznej z Europy Środkowej i Wschodniej. Oprócz wspomnianych wyżej płyt ma swoim koncie kilka epek otagowanych jako: hip-hop, rap, instrumental, beats, dusty, jazzy, lo-fi, loops. Z powodzeniem działa w kolektywie producenckim i labelu We Grow Wax, pod których skrzydłami tworzy również druga połowa Dušt::ers czyli AfLo. To głównie za sprawą tego duetu Cyprian został dostrzeżony przez blogosferę muzyczną.

Określani totalnymi debiutantami (jak widać chyba niesłusznie) bknd i AfLo (beatmaker ze Świebodzina) stworzyli materiał będący ich muzycznym hołdem dla rytmiki i lo-fi. Bit chwyta i nie puszcza od pierwszego do ostatniego utworu, wprawiając głowy w ruch1. Zadymione i postrzępione loopy hiphopowe2 to według hasła promującego kasetę pozycja idealna na świąteczną podróż na chatę. Nie martwcie się, jak nie mogliście tego sprawdzić. Leniwy mood jaki przetacza się przez tę tasiemkę (całośc ma tylko niecałe 20 minut) będzie dla Was ukojeniem przez cały rok3. Musicie się tylko pospieszyć z jej kupnem. Chaciński już ma, poleca i przestrzega, że wkrótce może zbraknąć. Lepszej rekomendacji chyba nie trzeba.

1http://fyh.com.pl/artykuly/plytowy-grudzien-w-fyh-latarnia/

2http://polifonia.blog.polityka.pl/2016/12/22/najdluzszy-wpis-roku-czyli-27-plyt/

3https://www.facebook.com/latarniarecords


DK

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.