Rockowe Mikołajki

8 grudnia 2012 r. o godz. 16.00 w Krasnostawskim Domu Kultury będzie miała miejsce trzecia edycja koncertu Rockowe Mikołajki.

Po raz pierwszy impreza odbyła się w 2009 r. Zagrały wówczas zespoły Pluton i LKS, którego członkowie byli pomysłodawcami całego przedsięwzięcia. Z tamtego dnia w pamięci utkwił mi wspólnie wykonany na koniec przez obie kapele utwór Mury Jacka Kaczmarskiego. Również wtedy w LKS-ie debiutował puzonista Adrian Sroczyński. Koncert odbywał się w świetlicy. W następnym roku wydarzenie przeniesiono do sali widowiskowej. Miał wystąpić ten sam skład. Ostatecznie zagrał tylko LKS. Bilety wstępu na koncerty stanowiły zabawki i słodycze. Celem organizatorów było zebranie ich jak największej liczby. W obu przypadkach akcja zakończyła się sukcesem. Upominki zostały później przekazane dzieciom z krasnostawskiego domu dziecka.
[nggallery id=11]

Po ubiegłorocznej przerwie, tym razem w KDK obok LKS-u zagrają Box Of Matches i Lemon Squeezer.

Box Of Matches istnieje od lutego 2011 roku. Tworzą go: Łukasz Jerzy Jurkowski – wokal, Joachim Jo Kawęcki – gitara basowa, Piotrek Gozdek Góźdź – gitara, Hubert Kajtek Orkiszewski – gitara, Konrad Smalec Malec – perkusja. Obecnie są w trakcie dopracowywania autorskich utworów. Mają one w najbliższym czasie uzupełnić repertuar grupy składający się z coverów takich artystów jak: AC/DC czy Black Sabbath. W tym roku zagrali na organizowanym przez Stowarzyszenie Free Wings Moto Forszmak Party 2012.

Najmłodszy stażem zespół, który weźmie udział w imprezie to Lemon Squeezer. W tej chwili skład grupy przedstawia się następująco: Dariusz Franczak vel Zwarzyński – wokal, Jerzy Czajkowski – perkusja, Sławomir Swatowski – gitara basowa, Grzegorz Włodarczyk – gitara, Maciej Smyk – gitara. Debiutowali na Krasnystaw Rocks! Od samego początku stawiają na własne kompozycje. Trzech z nich możecie posłuchać na ich profilu myspace.

 

Gwiazdy wieczoru sądzę, że nie trzeba nikomu przedstawiać. LKS to chyba najpopularniejszy krasnostawski zespół. U siebie grali wielokrotnie, miedzy innymi na Chmielakach i dniach miasta.Na koncertach wykonują głównie utwory ze swojego jak dotąd jedynego demo Live Krasnystaw Sound. Zespół tworzą: Jan Żydziak – gitara, Lucjan Chruściel – gitara, harmonijka, Maciej Wolanin – gitara basowa, Mariusz Kołodziejczyk – wokal, gitara akustyczna, Radosław Drzazga – trąbka, Adrian Sroczyński – puzon, Radosław Żądełek – perkusja. Każdy z nich słucha innej muzyki, ale tym co ich łączy jest zamiłowanie do przesterowanych gitar, pulsującego basu, mięsistej perkusji i charakterystycznych dźwięków dęciaków. Kilka miesięcy temu we współpracy z PaT Krasnystaw zrealizowali lipdub do utworu Twoja siła

Rockowe Mikołajki 2012 poprowadzi gitarzysta LKS i radny miasta Krasnystaw Jan Żydziak. Do udziału w koncercie zaproszono też wychowanków domu dziecka. Dzieci przygotowują własnoręcznie plakaty na imprezę, gdy tylko skończą, będziecie mogli je zobaczyć również na stronie BSNK. W międzyczasie myślcie nad prezentami i do zobaczenia 8 grudnia.

Dominik Kleszko

8 Comments

  1. Z PLUTONEM jest tak samo jak z LKS. gramy ,gramy ,gramy a na koncert trzeba czekać…..haha.pozdrawiam PLUTON.chyba że chłopaki wpadną na"MURY"

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.