Sexy Suicide zapowiadają debiutancki album

Sexy Suicide

Sexy Suicide singlem „Never Forget” zapowiadają swój debiutancki album, który ukaże się 27 maja tego roku. Do utwory powstał czarno-biały teledysk. Zawiera on odważne sceny ilustrujące nieszczęśliwą miłość pomiędzy dwiema dziewczynami. Jak czytamy w press packu, treść utworu jak i przesłanie klipu to głos wsparcia dla tych, którzy nie mogą otwarcie pokazać światu swojego „ja”. 

Sexy Suicide grają melancholijną muzykę industrialno-synthpopową, opartą na brzmieniu starych instrumentów elektronicznych. Nawiązują do electropopu osadzonego w klimatach lat 80-tych. Sporo koncertują, nie tylko w Polsce. Są zapraszani na prestiżowe imprezy i festiwale muzyki elektronicznej w Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii. Zespół tworzy pochodząca z Zamościa Marika Tomczyk (wokal, teksty, linie, chórki) i sosnowiczanin – Bartłomiej „Poldek” Salamon (muzyka, syntezatory, sampling, programowanie). Razem wystąpili na scenie programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, zbierając bardzo pozytywne recenzje od jury.

Warto zaznaczyć, że wcześniej Marika i Bartłomiej współtworzyli zespół Neon Romance, grając z nim m.in. na Off Festivalu i Young And Cold Festival w Augsburgu. Pod ta nazwą wydali również płytę „Midnight Stories”.

Jeżeli spodoba Wam się „Never Forget”, zajrzyjcie na Bandcampa zespołu. Znajdziecie tam pozostałe single zespołu: Said Alright”, „Dangerproof”, „Stand Alone” i „Shame Of Device”.


DK
fot. Sexy Suicide

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.