Start start

W tym tygodniu do sklepów trafiła debiutancka płyta formacji Yummy Mummy. Album zatytułowany „Funky Diskotek” to zbiór dziesięciu energetycznych utworów, będących mieszanką funky, rapu i rocka. Wydawnictwo promuje singiel „Stop stop”.

Zespół powstał w październiku 2012 roku w Puławach. Kilka miesięcy później zajął pierwsze miejsce w Przeglądzie Kapel Studenckich organizowanym przez Politechnikę Lubelską. Zagrał kilkanaście koncertów, głównie w Lublinie, Warszawie i Puławach. Występował przed takimi zespołami jak Kult, Dżem, Strachy na Lachy czy Enclose. Marzeniem zespołu jest wspólna trasa z Sofą. Na koncertach nigdy nie odpuszczają, a ich twórczość jak sami twierdzą potrafi rozbujać niejednego podpieracza ścian.

Yummy Mummy_02

Yummy Mummy tworzą Jadwiga Malinowska (wokal), Mateusz Kowalczyk (gitara, wokal), Kamil Nasalski (gitara basowa) i Michał Głos (perkusja). Wywodzą się z różnych nurtów muzycznych, co nie przeszkadza im uczyć się od siebie nawzajem i wspólnie muzykować. Gra w Yummy Mummy to dla nich sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Czy obcowanie z ich muzyką daje taki sam efekt ? Sprawdźcie sami. Daty najbliższych koncertów zespołu znajdziecie na ich facebookowym profilu, a płytę najszybciej kupicie pisząc na adres yummy.mummy.official@gmail.com .

 

Z wykorzystanie materiałów dźwiękowych Radia Lublin opracował Dominik Kleszko.

2 Comments

  1. na płyty szybko trzeba się decydować bo każdy chce ją mieć 🙂

  2. Pingback: Ukryty świat

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.