Stonkatank chce wydać totem!

Stonkatank chce wydać swój debiutancki album w formie „Totemu” czyli zaprojektowanego przez nich pendrive’a. W oryginalnych totemach zapisywano przeszłość ryjąc wizerunki przodków i bóstw, w naszym jest historia Stonkatank zapisana poprzez muzykę i filmy – argumentują pomysł członkowie zespołu.  Pomóc w realizacji przedsięwzięcia ma akcja crowdfundingowa, która odbywa się za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl. Projekt wspierają inni artyści: Novika, Natalia Nykiel oly., Gooral i Skubas.

 

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas pisania muzyki jest dla nas tworzenie czegoś nowego – budowanie własnego stylu. Jednocześnie nie lubimy popadania w skrajny „akademizm” i chcemy aby ludzie po prostu dobrze się bawili słuchając naszych kawałków. To podejście łączące oryginalność z pragmatyzmem pragnęliśmy zastosować także przy tworzeniu „opakowania” dla naszej muzyki, dlatego postanowiliśmy wydać album w ten sposób – wyjaśniają Borys i Łukasz.

Dla wspierających Stonkatank przewidziała atrakcyjne nagrody m.in. totemy, gadżety lekcje gry na perkusji, dj sety czy indywidualne koncerty z opcją występu w przebraniu za stonkę i czołg!

Przypomnijmy, że Stonkatank to dwuosobowa formacja, którą tworzą producent, wokalista i instrumentalista – Borys Kunkiewicz oraz perkusista – Łukasz „Bolo” Tomczak. Muzyka duetu to fuzja klubowej elektroniki, mocnej perkusji i indie-rockowych brzmień w połączeniu z wyrafinowanym wokalem. Dużym sukcesem tego powstałego w 2012 r. zespołu była wygrana Festiwalu Młodych Talentów 2014 w Szczecinie. Dzięki czemu powstał ich ostatni singiel „Give it a go” wydany przez Kayax. Na swoim koncie mają również takie utwory jak: „Satisfight” (znany m.in. z płyty„Nowa Lubelska Muzyka”), „Never again” czy „Water”.

 

Jedyny słuszny link w tym tekście: WESPRZYJ STONKATANK!

 

Do wsparcia zachęca:
Dominik Kleszko

2 Comments

  1. Pingback: Nowa epka Flemings

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.