Sukcesy grupy teatralnej „Liczi”

Pełen nagród i spotkań weekend w Warszawie…

Listopad obfituje w dobre wiadomości na temat działań grupy pracującej przy pracowni teatralnej MDK. Ostatnia akcja krasnostawskiej młodzieży „Tolerancja wśród najmłodszych”, zakładająca pracę z dziećmi z przedszkola nr 4, została wyróżniona w konkursie „Polska dla wszystkich” Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Grupa odbierze wyróżnienie na gali w Warszawie 6 grudnia.

Projekt „Okno na teatr”, którym „Liczi” zajmowało się od styczna do sierpnia 2013 roku, zakwalifikował się do Giełdy Projektów jako jeden z dwudziestu najlepszych w Polsce (z 80 rozpatrywanych projektów). Działania będą prezentowane w Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie 7 grudnia 2013.

Grupa otrzymała także zaproszenie na ceremonię wręczenia wyróżnień i nagród dnia 9 grudnia br. w czasie konferencji pt.: „WARTO! Lokalna kultura jako wartość”. Od Kapituły Dorocznej Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za inicjatywy kulturalne budujące społeczeństwo obywatelskie. Projekt „Okno na teatr” został bardzo wysoko oceniony.

Dzięki sukcesom działania grupy są promowane na stronie głównej programu Młodzież w działaniu.

Liczi” działa jako grupa teatralna ale zajmuje się także sztuką fireshow. Ostatni występ na Chmielakach Krasnostawskich, który był transmitowany także w Telewizji Kablowej Krasnystaw, obejrzało kilkaset osób.

Liczi

Więcej o projekcie:
https://www.facebook.com/OknoNaTeatr
http://www.oknonateatr.blogspot.com


Iza Gaw

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.