Trzeba wypić kilka piw

Przez kawał czasu nie dawali o sobie znaku życia. W sierpniu ubiegłego roku wzięli co prawda udział w realizowanym przez PaT Krasnystaw lipdubie do utworu Twoja siła, jednak na ich prawdziwy powrót do muzycznej działalności musieliśmy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Pierwszy koncert po długiej przerwie zagrali w 8 grudnia 2012 r. podczas Mikołajek Rockowych. Kolejny będzie miał miejsce już 26 stycznia w podkrasnostawskiej Karczmie Rzym

Podczas tego występu LKS wykona około 20 utworów. Część to kompozycje znane z debiutanckiego dema Live Krasnystaw Sound. Nie zabraknie jednak piosenek wykonywanych do tej pory na koncertach, jak i premierowych rejestrowanych obecnie na potrzeby nowego płytowego wydawnictwa. W Karczmie Rzym zaprezentuje się również hip-hopowy duet Seba & Młody. Początek o godzinie 20.00. Wstęp wolny.

Krasnostawski LKS to grupa powstała w 2007 roku z inicjatywy wokalisty Mariusza Kołodziejczyka oraz perkusisty Radka Żądełka. Debiutowali w sierpniu tego samego roku na scenie nieistniejącego już miejscowego klubu Ósemka. W przeciągu 5 lat zagrali między innymi na Chmielakch Krasnostawskich 2010, dwukrotnie na Dniach Krasnegostawu w 2008 i 2010 roku oraz Rock Alert Festival 2011 w Lubartowie. Gościli również w lubelskiej Czarnej Owcy, chełmskiej Cameracie czy klubie Retro Rocket w Łęcznej. Dali się poznać także dzięki swojej charytatywnej działalności, występując podczas krasnostawskiego finałów WOŚP w 2008 i 2009 roku oraz organizując cykliczne Mikołajki Rockowe, których celem jest pomoc dzieciom z lokalnych placówek wychowawczych.

Oprócz wyżej wymienionej dwójki zespół tworzą: Jan Żydziak – gitara, Lucjan Chruściel – gitara, harmonijka, Maciej Wolanin – gitara basowa, Radosław Drzazga – trąbka, Adrian Sroczyński – puzon. Muzycy ci udzielają się jednocześnie w innych krasnostawskich zespołach muzycznych. Jan Żydziak jest współautorem repertuaru grupy Lemon Squeezer. Razem z Lucjanem Chruścielem mają za sobą grę w DelcieDelcie Force czy Całkiem Innym Zespole. Lucjan na początku lat 90-tych grał również w zespole Minstrel. Obecnie stoi na czele wykonującej muzykę religijną Apostolicy oraz gra na gitarze w Makadamii. Oprócz niego w wymienione projekty zaangażowany jest trębacz LKS-u – Radosław Drzazga, znany także z gry w GK Beat, Bezpieczny Sextecie czy Big Bandzie Krasnystaw. Basista grupy Maciej Wolanin współtworzy natomiast sekcję rytmiczną w Plutonie. Dodam jeszcze, że nie tak dawno do sieci trafił utwór Jest nas więcej hip-hopowego składu Gratis & Młody z jego udziałem.

Na repertuar grupy składają się autorskie kompozycje. Do najpopularniejszych z nich należą: Moje miasto, Twoja siłaHej ludzie, Piwo czy Ona. Na koncertach sięgają również po utwory z repertuaru Harlemu, Iry, Jacka Kaczmarskiego i Trzeciego Oddechu Kaczuchy. Czy i tym razem tak będzie? Warto sprawdzić osobiście.

Przypominam: koncert LKS26 stycznia 2012 r, godz. 20.00, Karczma Rzym (7 km od Krasnegostawu w kierunku Zamościa) , wstęp wolny. Przyjdź, otwórz schłodzone piwo i słuchaj!

Dominik Kleszko

6 Comments

  1. Wszystko by się w miarę zgadzało, tylko warto dodać, że Maciek Wolanin jest założycielem grupy PLUTON, wokalistą i basistą jednocześnie tegoż zespołu :]
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.