Ukryty świat

Puławy coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na muzycznej mapie naszego regionu. Po postrockowym Servants Of Silence i funkowym Yummy Mummy ostatnio objawiła nam się kolejna grupa, o której coraz głośniej poza granicami miasta Azotów.

Singles

Hidden World powstał na przełomie 2013 i 2014 roku. Tworzą go muzycy udzielający się wcześniej w takich projektach jak: Panacea, Kaldera, Fabryka Napięć, Black Tapes, Obsessions, Capital, Thirty Three Rotations. Na stronie ich wydawcy możemy przeczytać, że do zawiązania Hidden World doszło spontanicznie, naturalnie, z potrzeby grania muzyki, jakiej panowie: Grzegorz Napora, Mariusz Antas, Michał Matraszek, Dawid Ryski nie mieli okazji tworzyć i grać z w/w formacjami.

W ubiegłym roku Hidden World wypuścił dwa winylowe single. Pierwsza z siódemek „Vows” światło dzienne ujrzała w maju. W listopadzie otrzymaliśmy drugą „Waiting For…”. Pojedyncze kompozycje z obu wydawnictw trafiły na Bandcampa YouTuba. W tym roku wszystkie swoje dotychczasowe nagrania kapela zebrała na CD. Kompilacja „Singles” ukazała się 10 lutego nakładem kultowej Anteny Krzyku. Wydawnictwo promują dwa teledyski: „Vows” „Day Full Of Useless Words”.

Muzyka zespołu jest wypadkową wieloletnich fascynacji jego członków bardzo różnymi gatunkami. Podstawą tego co tworzą jest punk i hardcore. Mamy tu więc z jednej strony melodie, a z drugiej hałas. Nie braknie charakterystycznie przesterowanych gitar (i co z a tym idzie mocnych riffów) oraz wyrazistego lekko zachrypniętego wokalu. Na „Singles” usłyszymy także echa innych styli z kręgu szeroko rozumianej muzyki alternatywnej.

Nie bez kozery Hidden World zaczęto określać: objawieniem czy post hardcore’owym dream teamem. Uwagę na siebie zespół zwraca także okładkami płyt i plakatami zapowiadającymi koncerty, za projekty których odpowiedzialny jest Dawid Ryski, znany w świecie  póki co bardziej jako grafik i ilustrator niż muzyk. „Singles” jest dobrą przesłanką do tego, aby to się bardzo szybko zmieniło.

Dominik Kleszko

2 Comments

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.